اخبار > نخستین پایگاه دائمی سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان در سبزوار راه‌اندازی شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت

نخستین پایگاه دائمی سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان در سبزوار راه‌اندازی شد

به گزارش  وبدا سبزوار، مراسم ارتقاء نخستین پایگاه سیار به ثابت سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان با حضور دکتر حمیدصمدزاده رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، مسؤولان دانشگاه و مدیران آموزش و پرورش در شهرستان سبزوار راه‌اندازی شد.

دکتر حمید صمد زاده در مراسم ارتقاء پایگاه سلامت دهان و دندان دانش آموزی  از سیاری به ثابت در سبزوار افزود: با توجه به افزایش خطر پوسیدگی دندان ها در سنین کودکی و دوران دانش آموزی طرح وارنیش فلورایدتراپی( قراردادن فلوراید به صورت ‍ژل بر روی دندان)در سه نوبت در سطح مدارس کشور اجرا شد.
وی با بیان اینکه 90 درصد دانش آموزان در مقطع ابتدایی با خطر پوسیدگی دندان رو به رو هستند، اظهار کرد: براساس شاخص ها، هر دانش آموز با سن 6 سال دارای پنج دندان و افراد در سنین 35 تا 45 سال دارای 13 دندان آسیب دیده و پنج دندان کشیده شده هستند.
صمد زاده عنوان کرد: در طرح تحول نظام سلامت حدود یک هزار و 200 نیرو در قالب دندانپزشک و مراقبان سلامت در مراکز بهداشتی و درمانی سطح کشور به فعالیت می پردازند.
وی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت میزان پرداختی مردم 18 درصد در بخش بستری و 21 درصد در بخش درمان سرپایی کاهش یافت که امید است با اختصاص اعتبارات میزان پرداختی مردم در بخش خدمات دندانپزشکی نیز کاهش یابد.

  •  ارائه خدمات دندانپزشکی به یک هزار دانش آموز سبزواری

دکتر مسلم رئیس دانشگاه نیز در این مراسم گفت: نخستین پایگاه سیار سلامت دهان و دندان در مدرسه شهید الداغی واقع در یکی از مناطق محروم سبزوار راه اندازی شد که حدود هفت هزار دانش آموز در این منطقه تحت پوشش قرار می گیرند.
دکترعلیرضا مسلم افزود: با توجه به ضرورت افزایش ارائه خدمات سلامت دهان و دندان و جلوگیری از بیماری پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان در این منطقه طرح تبدیل این پایگاه سیار به پایگاه ثابت در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: این پایگاه ثابت در ساختمانی با 80 متر مربع زیربنا و با اعتبار 800 میلیون ریال راه اندازی شد.
مدیر آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم با بیان اینکه برای ایجاد فرصت‌های سلامتی باید آموزش‌های رفتاری نهادینه شود، اظهار کرد : 52 هزار دانش آموز مقاطع مختلف در سبزوار مشغول به تحصیل هستند و تعداد زیادی از دانش‌آموزان در مناطق محروم و حاشیه شهر سبزوار حضور دارند.

مرتضی بینش با اشاره به ارتقای پایگاه سیار سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان به پایگاه ثابت، افزود: با راه‌اندازی این پایگاه‌ها خدمات متعددی در زمینه سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

مدیرآموزش و پرورش سبزوار یادآور شد: برای ارتقای سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان یک پایگاه دیگر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در منطقه شرق سبزوار راه‌اندازی می‌شود.
در این مراسم تفاهمنامه همکاری در راستای توسعه خدمات داندانپزشکی ویژه دانش آموزان بین آموزش و پرورش و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار امضا شد.


 


٠٨:٢٧ - چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٥٦٤٨    /    تعداد نمایش : ١١٠٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: