اخبار > ایرانیان سالانه 6 هزار میلیارد تومان برای سلامت دهان و دندان هزینه می‌کنند/ اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار به وارنیش فلوراید دانش‌آموزان


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت

ایرانیان سالانه 6 هزار میلیارد تومان برای سلامت دهان و دندان هزینه می‌کنند/ اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار به وارنیش فلوراید دانش‌آموزان

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه سالانه ایرانیان 6 هزار میلیارد تومان برای خدمات سلامت دهان و دندان پرداخت می‌کنند، گفت: برای وارنیش فلوراید دانش‌آموزان 20 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

 دکتر حمید صمدزاده در حاشیه راه اندازی نخستین پایگاه دائمی سلامت دهان و دندان شهرستان سبزوار با بیان اینکه هدف اصلی وزارت بهداشت پرداخت هزینه محدود خدمات دهان و دندان از جیب مردم است، اظهار کرد: تاکنون 100 پایگاه سلامت دهان و دندان در سراسر کشور راه اندازی شده که خوشبختانه آموزش و پرورش مکانی برای استقرار دندان پزشک و آموزش یار سلامت قرار داده است.

وی با بیان اینکه سالانه ایرانیان 6 هزار میلیارد تومان برای خدمات سلامت دهان و دندان پرداخت می‌کنند، افزود: با راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان هزینه‌های پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: طی دو سال گذشته خدمات سلامت دهان و دندان در مناطق محروم و روستایی گسترش یافته است.

دکتر صمدزاده اضافه کرد: در مناطق روستایی خدمات دهان و دندان به گروه‌های هدف همانند افراد کمتر از 14 سال، زنان باردار به صورت رایگان انجام می‌شود.

  • هفت میلیون دانش آموز ابتدایی زیر پوشش طرح ارتقاء سلامت دهان و دندان قرار دارند

رئیس اداره سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: هفت میلیون دانش آموز در 60 هزار مدرسه ابتدایی کشور زیر پوشش طرح ارتقاء سلامت دهان و دندان دانش آموزان( وارنیش فلورایدتراپی ) قرار دارند

وی با اشاره به اجرای طرح فلوراید ترابی در مدارس ابتدایی سراسر کشور، تصریح کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان تاکنون دو نوبت وارنیش فلوراید انجام شده و نوبت سوم این طرح نیز با گسترده 90 درصد دانش‌آموزان ابتدایی سراسر کشور در حال انجام است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه برای وارنیش فلوراید دانش‌آموزان 20 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است، بیان کرد: این میزان اعتبارات برای خرید و توزیع وارنیش فلوراید مدارس ابتدایی سراسر کشور است.

صمدزاده با بیان اینکه بیمه‌ها برای ارائه خدمات دهان و دندان به مردم همکاری نمی‌کنند، عنوان کرد: برای پایگاه‌های سلامت دهان و دندان دانش‌آموزان هزار و 200 نیرو دندان پزشک جذب شده و نیز 15 هزار مراقب سلامت جذب شده است.

وی یادآور شد: برای 23 میلیون جمعیت روستایی بالغ بر هزار و 200 مرکز بهداشت و درمان راه‌اندازی شده است.

  • 90 درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند / ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی سطح دو به ساکنان مناطق روستایی

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه 90 درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند، گفت: در مناطق روستایی خدمات سطح دو دندان پزشکی به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود.

دکتر حمید صمدزاده با بیان اینکه با راه‌اندازی این پایگاه‌ها در سراسر کشور به قشر نیازمند جامعه خدمات‌رسانی می‌شود، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش برای راه‌اندازی پایگاه‌های سلامت و دندان دانش‌آموزان اقدام کند قطعاً وزارت بهداشت از راه‌اندازی این پایگاه‌ها حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه در این پایگاه‌ها مهم‌ترین معضل دانش‌آموزان در سلامت دهان و دندان رفع می‌شود، افزود: بیش از 90 درصد دانش‌آموزان ما با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند و شاخص‌های پوسیدگی در 6 ساله‌ها به ازای هر دانش‌آموز پنج دندان خراب یا پوسیده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: در دانش‌آموزان 12 ساله دندان‌ها به صورت دائمی است و به ازای هر سه سال یک دندان خراب می‌شود.

صمدزاده با اشاره ضرورت توجه به مشکلات دهان و دندان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، تصریح کرد: اگر در دوران ابتدایی برای رفع مشکلات دهان و دندان اقدامی صورت نگیرد می‌تواند در سن 35 سالگی 40 درصد دندان‌های آن‌ها کشیده شود.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع بیماری‌های دهان و دندان دانش‌آموزان می‌تواند در آینده آسیب‌های کمتری وارد کند، بیان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به موضوع دهان و دندان شده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بیان اینکه 90 درصد مردم با مشکلات دهان و دندان مواجه هستند، عنوان کرد: طی دو سال گذشته اعتبارات قابل قبولی به پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان اختصاص یافته است.

صمدزاده با اشاره به مرمت و بازسازی دو هزار و 400 مرکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور، یادآور شد: تجهیزات مراکز بهداشت برای خدمات رسانی مطلوب به مردم به‌روز رسانی شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت هزار و 200 نیرو در مراکز بهداشتی و درمانی جذب شدند.

وی با بیان اینکه در مناطق روستایی خدمات سطح دو دندان پزشکی به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود، افزود: اکنون 90 درصد وارنیش مرحله نخست دانش‌آموزان سراسر کشور اجرایی شده است.

رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت ادامه داد: هفت میلیون دانش آموز در 60 هزار مدرسه ابتدایی سراسر کشور از خدمات سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت بهره‌مند شدند.

صمد زاده یادآورشد: نیازهای درمانی دانش آموزان دربخش دهان و دندان باید به صورت الکترونیکی اولویت‌بندی شود.

 


٠٨:٣٩ - چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٥٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٨١١


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: