پنج شنبه ٠٥ مرداد ١٣٩٦
رياست
تاريخچه بيمارستان
رسالت بيمارستان
چارت سازمانی
بيمارستان برادران شهيد مبينی
کميته ها
اعتبار بخشی
بخشهای درمانی واداری
اطلاعات پزشکان
واحد آموزش
اطلاعات مربوط به بيماران وپرسنل
فرم رسيدگی به شکايات
نوبت دهی اينترنتی
تماس با ما
تاريخچه بيمارستان

مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی شهیدان مبینی تنها مرکز تخصصی زنان و زایمان و نوزادان در شهرستان است که عهده دار تامین سلامت و ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی به مادران باردار و نوزادان شهرستان می‌باشد.


بیمارستان شهیدان مبینی در سال 1368 توسط آقای حاج محمود مبینی یکی از خیرین شهرستان سبزوار جهت خدمات رسانی به مادران و نوزادان و جهت بزرگداشت و احترام به فرزندان شهیدشان هادی و ناصر مبینی احداث گردید که تمامی درآمد آن جهت درمان بیماران مصرف می‌شود.

این بیمارستان تنها مرکز زنان و زایمان مجهز در سطح شهرستان سبزوار می‌باشد و تمامی مادران پرخطر و مخصوصا نوزادان بدحال از تمام نقاط دوردست و روستاها و شهرهای مجاور (کاشمر، بردسکن، اسفراین، نقاب و جغتای و ...) به این مرکز ارجاع داده می‌شوند.

این بيمارستان در آبان ماه 1369  با دارا بودن 75 تخت مصوب و با ضريب اشغال تخـــت 80% افتتاح گرديد. و در حال حاضر با 91 تخت فعال و اشغال تخت 92٪ مشغول به کار می باشد.

 و داراي بخش هاي : جراحي زنان ، پس از زايمان ، داخلي زنان ، بلوك زايمان ، بخش NICU ، نوزادان  و واحد هاي اورژانس زنان ، درمانگاه تخصصي زنان ، درمانگاه تخصصی نوزادان، کلينيک حمايت از مادران باردار وشير ده ،  راديولوژي ، آزمايشگاه و پاتولوژي ، ســــــــونوگرافي و داروخانه ميباشد.

از افتخارات بیمارستان می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

بیمارستان برتر تامین اجتماعی استان خراسان رضوی در شهریور ماه 1384

رتبه برتر اولین و دومین جشنواره حاکمیت بالینی بیمارستانهای کشور در بهمن ماه 1391و 1392

دارنده لوح دوستدار کودک

این بیمارستان در تاریخ30/06/1387 موفق به کسب امتیاز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی شده است.