چاپ        ارسال به دوست

در معاونت بهداشتی دانشگاه عوم پزشکی سبزوار صورت گرفت؛

آموزش به بیش از 18 هزار نفر از شاغلین در صنایع در سه ماه اول سال 1399

 

دکترفاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بازرسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی در سه ماه اول سال 1399 تعداد 10 هزار و 99 مورد بازرسی از کارگاه ها و واحد های صنعتی تحت پوشش در سطح شهرستان های تحت پوشش دانشگاه انجام داده اند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در سطح کشور و همچنین در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن تعداد 28 بازرس بهداشت حرفه ای این امر خطیر و مهم را بر عهده دارند.

دکتر نوده ضمن اشاره به رعایت مسائل بهداشتی در اکثر کارگاه ها و واحد های صنعتی تحت پوشش دانشگاه گفت: در این بازه زمانی کارشناسان بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه به تعداد 18 هزار 252 نفر از شاغلین در صنعت آموزش های لازم و کاربردی را ارائه نموده اند.

رئیس مرکز بهداشت سبزوار با تشکر از مسئولین و صاحبان صنایع شهرستان های سبزوار بزرگ گفت: در دوران کرونا صنعت معاونت بهداشتی را حمایت همه جانبه نموده است و معاونت بهداشتی هم ضمن ارائه راهکارهای علمی به صنایع به موارد دارای مشکل بهداشتی صنایع رسیدگی جدی نموده است به صورتی که در این مدت به 241 کارگاه و واحد صنعتی اخطار بهداشتی داده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه 72 واحد صنعتی در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی جهت کنترل و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا ویروس پلمپ شده و از ادامه کارشان جلوگیری به عمل آمده است.

 دکتر نوده گفت: عدم رعایت  بهداشت محیط کار در شاغلین باعث بروز بیماری ها و آسیب های شغلی می شود که این موضوع باعث به وجود آمدن صدمات اقتصادی و اجتماعی غیر قابل جبرانی برای جامعه می شود.

گفتنی است؛دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با 38مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۹۴ خانه بهداشت به جمعیت ساکن شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

 


١٥:١٤ - چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٩٥٥    /    تعداد نمایش : ٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: