سایت‌های مفید
اخبار > پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز بهورز


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه

پیام تبریک رئیس دانشگاه به مناسبت روز بهورز

روز بهورز ،به پاس گرامیداشت فعالیت های ارزنده سربازان خط اول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به آحاد مردم شریف روستایی کشور، به نام روز بهورز نامگذاری شده است فرصتی برای تقدیر از زحمات این قشر شایسته و پر تلاش می باشد.

 روابط عمومی دانشگاه: دکتر مسلم رئیس دانشگاه در پیامی روز بهورز را به تمامی بهورزان به ویژه بهورزان تلاشگر دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تبریک و تهنیت گفت.

در این پیام آمده است: همواره يكي از اساسي‌ترين و ضروري‌ترين نيازهاي هر جامعه‌اي براي توسعه اقتصادي و اجتماعي، مراقبت‌هاي بهداشتي و حفظ و ارتقاي سلامت است و نقش بهورزان به عنوان پيام‌آوران سلامت، عدالت و توسعه پايدار، تاثیر بسزای در ارتقای سلامت در دور افتاده ترین روستا ها را دارد .

امروز با تلاش پیشگامان نظام سلامت شاهد ارتقای سطح سلامت جامعه روستایی ، افزایش شاخص‌های بهداشتی، کاهش مرگ و میر کودکان و زنان باردار،پیشگیری و کنترل بیماریهایی واگیر دار و جلب مشارکت های مردمی هستیم. این دستاوردها مرهون تلاشهای مجدانه بهورزان آموزش دیده در راستای ارایه خدمات پیشگیری، درمان اولیه، آموزش سبک صحیح زندگی، مراقبت از مادر و کودک، ترویج افزایش موالید، مراقبت از سالمندان است .

اینجانب به سهم خود این روز فرخنده را به همه بهورزان و تمامی دست اندرکاران آموزش بهورزی ،که در 193 خانه بهداشت تحت پوشش دانشگاه ارائه خدمت می دهند، تبریک گفته و از خداوند منان توفیق همگی را در راه خدمت بیشتر به مردم شریف منطقه خواهانم.

 


٠٨:٥٦ - شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٤٨٥٥    /    تعداد نمایش : ١٣٣١


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/06/13 23:7
0
5
روز بهورز مبارک. واقعا اگر بهورزان به جایگاه واقعی خودشان که پیشگیری و کنترل بیماریها است برگردند بواقع هزینه های نظام سلامت و طرح تحول به کمتر از 50 درصد فعلی کاهش می یابد. بهورزان نیروهای کارآمدی هستند که باید به درستی بکار گرفته شوند و در سایه پزشک خانواده و طرح تحول محو نشوند. موفق و موید باشید ای نقش آفرینان خط مقدم حفظ و ارتقاء سلامت کشور.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی