يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی در خوشاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب :دکتر مرضیه احمدی از اجرای گام دوم فاصله گذاری اجتماعی برای مهار بیماری کووید۱۹ از روز شنبه ۲۳ فروردین مطابق با تصمیمات و پروتکل کشوری ستاد مبارزه با کرونا خبر داد.

دکتر احمدی با اعلام آغاز گام دوم فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان خوشاب همزمان با سایر مناطق افزود: در این طرح تلاش می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی و کنترل تجمعات  وکاهش تماس  از محدودیت های قبلی فعالیت اصناف کم ریسک بصورت محدود و به شرط عدم تجمع و  رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی کاسته شود.

وی تاکید کرد: متصدیان این اماکن مکلف به اخذ گواهی بهداشتی و سپردن تعهد در درگاه وزارت بهداشت به آدرس الکترونیکی(salamat.gov.ir)واخذ شناسه فعالیت از این سامانه می باشند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تاکید کرد: همچنان فعالیت اماکن با ریسک بالا ممنوع بوده و تا اطلاع ثانوی  حق فعالیت نخواهند داشت.

دکتر احمدی در ادامه با تاکید به تشدید نظارتهای کارشناسان ستاد مقابله با کرونا شهرستان و کارشناسان بهداشتی در شبکه بهداشت از امروز افزود:  در صورت عدم رعایت مقررات بهداشتی مربوطه و عدم ثبت نام و اخذ مجوز و کد بهداشتی موقت و یا وجود تجمعات غیر ضرور که به تشخیص کارشناسان ستاد مقابله با کرونا و یا بازرسین بهداشتی، سلامت عمومی مردم را به مخاطره اندازد طبق مقررات ضمن ممانعت از فعالیت اینگونه اماکن، برخورد قانونی لازم  صورت خواهد گرفت.

در ادامه دکتر احمدی با بیان اینکه متاسفانه هنوز روند صعودی بیماری در شهرستان خوشاب  ادامه دارد  از مردم تقاضا کرداز  خروج غیر ضروری از خانه و  تردد در سطح شهر و روستا و... جدا خودداری نموده و تمامی مدافعان سلامت در مراکز بهداشتی و درمانی و همکاران ارگانهای دخیل در برنامه مقابله با این بیماری را یاری نمایند تا هر چه زودتر شاهد بهبود وضعیت سلامت عمومی و شروع فعالیت های عادی مردم عزیز باشیم.


٠٦:٣٨ - يکشنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١١٦٠٣    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه