اخبار > کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان داورزن برگزار گردید


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور مدیر مرکز تحقیقات اصفهان

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان داورزن برگزار گردید

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن/ با حضور مهندس جعفری مدیر مرکز تحقیقات اصفهان وابسته به مؤسسه ملی تحقیقات سلامت، خانم دکتر مسعودی فر معاون بهداشتی دانشگاه در داورزن و بازدید از فعالیتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه مقیسه، کارگروه سلامت و امنیت غذایی در فرمانداری داورزن با دعوت از مسئولین ادارات شهرستان، برگزار گردید.

مهندس فلاحی فرماندار شهرستان ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و مدعوین در جلسه، با اشاره به ساخت مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی با امکانات بستری داورزن، نوسازی مرکز بهداشتی درمانی مزینان و چند طرح عمرانی درحال ساخت در شبکه بهداشت و درمان و افزایش رضایت مندی عمومی از خدمات بهداشتی درمانی در سطح شهرستان، از زحمات و پیگیریهای دکتر مسلم رئیس دانشگاه  خانم دکتر مسعودی فر معاون بهداشتی و مهندس نظرزاده سرپرست شبکه بهداشت و درمان داورزن تشکر و قدردانی نمود.

مهندس نظرزاده سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و قرائت دستور کار کارگروه با عنوان "بررسی وضعیت بیماری سالک در شهرستان داورزن"، از قبول زحمت توسط مهندس جعفری قدردانی نموده و حضور فیزیکی خانم دکتر مسعودی فر در داورزن را ضمن نشان دادن اهمیت موضوع، تقویت کننده روحیه در پرسنل شبکه در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه دانست و از همکاری مهندس فلاحی فرماندار داورزن به جهت هم اندیشی در حل مشکلات بهداشتی و همکاری سایر ادارات شهرستان در تشکیل کمیته مبارزه با بیماری سالک در سطح شهرستان تشکر و قدردانی نمود.

خانم دکتر مسعودیفر با پراهمیت دانستن نقش مردم در کنار مسئولین در کنترل سریع بیماری، به نقش ملموس اداره آموزش و پرورش در راستای حساس سازی و فرهنگ سازی در جامعه اشاره کرد و کلیاتی در خصوص بیماری سالک بیان نمود. وی با بیان اینکه جمعیت کم در روستا نقطه قوت به حساب می آید افزود: در کنترل بیماری سالک اقدام به موقع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هرچه تأخیر در شروع اقدامات باشد اثر بخشی کمتری به همراه خواهد داشت.

در ادامه ابوالفضل داورزنی مسئول واحد مدیریت بیماریها در شبکه بهداشت و درمان داورزن، با اشاره به آمار و ارقام بیماری سالک در شهرستان، گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در شبکه بهداشت و درمان از زمان اطلاع از بروز بیماری در منطقه ارائه نمود و مهندس شهرآبادی مسئول واحد بهداشت محیط شبکه در خصوص وضعیت بهداشت محیط مناطق آلوده به بیماری مطالبی ارائه نمود.

 مهندس رضا جعفری مدیر ایستگاه تحقیقات اصفهان وابسته به مؤسسه ملی تحقیقات سلامت، با اشاره به آموزش گروه هدف و درمان بیماران به عنوان دو اصل مهم در کنترل بیماری، این مهم را بر عهده تیم سلامت شبکه بهداشت دانست و همکاری سایر ادارات دولتی خصوصا فرمانداری شهرستان را در کنترل بیماری بسیار هائز اهمیت بیان نمود. وی حضور نیروهای بسیجی به عنوان نیروی انسانی دلسوز را ارزشمند دانسته و اجرای دقیق و منظم قانون بهداشت محیط و بهسازی سطح مناطق آلوده به بیماری را خواستار شد.

در ادامه تیم سلامت شبکه بهداشت داورزن و معاونت بهداشتی دانشگاه به سؤالات مطرح شده از طرف فرماندار و سایرین در خصوص وضعیت بیماری و اقدامات مختلف در مناطق آلوده به بیماری را پاسخ گفتند./ مهدی تاج مزینانی

 

١٥:٤٥ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٦٠٤١    /    تعداد نمایش : ٦٣٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

منو اصلی
تقویم