چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

تعطیلی و پلمپ 160 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت:با شیوع بیماری کرونا ویروس، بازرسان بهداشت محیط  10 هزار و 750  بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی انجام داده اند.

وبدا سبزوار / دکتر فاطمه نوده در گفتگو با وبدا اظهار کرد:کارشناسان سلامت محیط  بصورت مستمر در ساعات اداری و غیر اداری از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید نموده و ضمن ارائه توصیه ها و آموزش های لازم به متصدیان  اماکن و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اصنافی که آیین نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی را عایت نکرده باشند پلمپ و به مراجع قضایی معرفی می کنند.

وی افزود: در این مدت بازرسان بهداشت محیط 160 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی و امکنه عمومی را به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در مورد بیماری کرونا ویروس پلمپ نموده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه ضمن تشکر از مراجع قضایی و انتظامی در جهت برخورد قاطع با متخلفین پرونده های بهداشتی اضافه کرد: بجهت حفظ سلامت جامعه و مردم هیچگونه ملاحظه کاری در برخورد با متخلفان از مقررات بهداشتی که سلامت مردم را به مخاطره بیندازند وجود نخواهد داشت.

دکتر نوده ادامه داد:در این مدت با همکاری نیروهای جهادی بسیج و سپاه پاسداران و شهرداری سبزوار با استفاده از مواد گند زدا و ضد عفونی کننده معابر سطح شهر و سایر مکان های لازم ضد عفونی و گند زدایی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در پایان ضمن تشکر از کلیه همشهریان که در این روزهای سخت با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا ویرویس کمک کننده حوزه سلامت بودند خاطر نشان کرد: از شهروندان خواست در صورت مشاهده  هر گونه تخلف بهداشتی موارد را با سامانه 190  جهت پیگیری تاحصول نتیجه در میان بگذارند.


١٠:١٧ - سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١١٥٨٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: