چاپ        ارسال به دوست

انتقال محیط بان مصدوم توسط بالگرد اورژانس هوایی سبزوار

مهدی طاهری محیط بان سبزوار  که از ناحییه دو پا هدف گلوله شکارچیان قرار گرفت توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان انتقال یافت .
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: ظهر امروز شکارچیان متخلف در منطقه شکار ممنوع ریوند این شهرستان یک محیط بان را از ناحیه پا هدف گلوله قرار دادند.
حمید صادقی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبدا افزود: محیط بان محیط زیست سبزوار موفق شدند یکی از متخلفان را دستگیر کنند اما متخلف دوم متواری شد.
وی ادامه داد: این دو شکارچی هفته گذشته یک رأس آهو را در منطقه ریوند تلف کردند و محیط بانان برای دستگیری آنها در حال گشت زنی در منطقه هستند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: متخلفان حامل یک قبضه اسلحه کلاشنیکف جنگی، شمشیر و ‌ادوات شکار بوده اند.
وی افزود: محیط بانان دیگری به‌ منطقه اعزام شدند تا اقدام به گشت زنی و ‌پیگیری برای دستگیری شکارچی فراری کنند.
شهرستان سبزوار دارای 2 منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت 39 هزار هکتار و 2 منطقه شکارممنوع ریوند و کمر قلعه با مساحت 108 هزار هکتار است که توسط چهار پاسگاه و 14محیط بان حراست و پایش می شوند.
گونه های جانوری همچون قوچ و میش، کل و بز، آهو و روباه، کاراکال و گربه وحشی، شغال، مار شاخدار، مار جعفری، بزمجه و پرندگانی چون بالابان، عقاب طلایی، کبک، باقرقره شکم سیاه و زاغ بور از گونه های شاخص جانوری منطقه پروند و شیراحمد سبزوار هستند.
بر اساس آخرین سرشماری سالانه وحوش و پستانداران 864 راس قوچ و میش، کل و بز و آهو در منطقه پروند و حدود 700 آهو در منطقه شیراحمد سبزوار شمارش شده است.٠٨:٠١ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٦٠٦٠    /    تعداد نمایش : ٨٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: