چاپ        ارسال به دوست

آمادگی اورژانس 115 برای ارائه خدمات سلامت نوروزی

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار گفت: در ایام نوروز برای تسریع در خدمات رسانی به مصدومان حوادث جاده‌ای اتوبوس اورژانس در محورهای مواصلاتی سبزوار مستقر می‌شود .
دکترعلی شریفان در گفت وگو با وبدا اظهارکرد: محور سبزوار- شاهرود یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی کشور محسوب می‌شود و برای ایام نوروز به دلیل افزایش تصادفات جمعی اتوبوس اورژانس می‌تواند مصدومان حوادث رانندگی را با ظرفیت بالا به مراکز درمانی منتقل کند.
وی همچنین با بیان این‌که یکی از دستارود‌های دولت یازدهم توسعه اورژانس هوایی در کشور است، افزود: وزارت بهداشت در 44 نقطه از سراسر کشور اورژانس هوایی پیش بینی کرده بود که نوزدهمین اورژانس هوایی در شهرستان سبزوار استقرار یافت و اکنون 30 نقطه کشور دارای اورژانس هوایی هستند.
رئیس مرکز اورژانس سبزوار مهم ترین فعالیت اورژانس هوایی را خدمات رسانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دانست، بیان‌کرد: اورژانس هوایی سبزوار از ابتدای فعالیت خود تاکنون میانگین ماهانه 10 سورت پروازی انجام داده است.

وی عنوان‌کرد: طی فعالیت این اورژانس هوایی به 140 نفر از مصدومان و بیماران خدمات رسانی انجام شده است.
مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی ادامه داد: پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای در شهرستان‌های سبزوار، نقاب، سلطان آباد، جغتای و داورزن مستقر شده است و اکنون 26 پایگاه شهری و جاده‌ای در غرب خراسان‌رضوی به مصدومان و بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند.
وی افزود: 29 دستگاه آمبولانس اورژانس به صورت شبانه روزی در این پایگاه‌های شهری و جاده ای حضور دارند.
دکتر شریفان با بیان این‌که شهرستان سبزوار در برنامه پنجم توسعه به مرحله تكمیل پوشش امداد شهری و جاده‌ای رسیده است، اضافه‌کرد: در روستای ابراهیم آباد سبزوار نیز به زودی پایگاه اورژانس جاده‌ای به بهره‌برداری می‌رسد.
وی بیان‌کرد: روزانه ٦٠ ماموریت از سوی نیروهای اورژانس سبزوار انجام می‌شود و در ایام نوروز نیز به دلیل افزایش تردد در محور های مواصلاتی سبزوار به میزان روزانه ١٠٠ ماموریت افزایش می‌یابد.

 


٠٩:١٨ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٦٠٦٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: