چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری خبر داد:

کارگاه علمی مبانی مالکیت فکری و ثبت اختراع برگزار شد.

به همت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه کارگاه آموزشی 1روزه با عنوان کارگاه علمی مبانی مالکیت  فکری و ثبت اختراع با مضامین اصلی از قبیل: اصول و مفاهیم مالکیت فکری،قوانین حقوقی مالکیت فکری، معرفی پایگاه داده های جستجوی اختراعات و فرآیند ثبت اختراعات در ایران و خارج از کشور در محل سالن دکتر سیادتی دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه یک روزه که با حضور اعضای هیأت علمی و واحدهای فناور برپا گردید. خانم مهندس امین لو  رئیس اداره توسعه فناوری انستیتو پاستور ایران و دبیر کمیته مالکیت فکری انستیتو، کارشناسی مهندسی شیمی و کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژی(انتقال تکنولوژی) پیرامون موضوعات مختلف و متعدد مبانی مالکیت فکری و ثبت اختراع مواردی را برای حاضرین مطرح و آموزش های لازم را ارائه نمود.

در ابتدای این کارگاه آموزشی خانم دکتر امین مدیر توسعه و فناوری معاونت تحقیقات به این مطلب اشاره نمود که صاحبان اختراع  و فرآیندها باید امنیت داشته باشند که محصول آنها بعداز عرضه تولید، مصرف یا بفروش نرود، آشنایی با قوانین مالکیت فکری می تواند جلوی بسیاری از خسارات را بگیرد و به مخترع این اجازه را می دهد که بتواند به کارش ادامه دهد.

خانم مهندس امین لو رئیس اداره توسعه فناوری انستیتو پاستور ایران و دبیر کمیته مالکیت فکری انستیتو، در سخنان پیرامون موضوع این کارگاه آموزشی گفت: قلمرو مالکیت فکری بسیار گسترده است از جمله حقوق، آثار ادبی و هنری(کپی رایت)، حقوق مالکیت صنعتی و سایر حقوق از جمله: دانش سنتی، فولکولور و صنایع ژنتیک حقوقی است که مربوط به سایر دارائی­های فکری است و قابل ثبت می­باشند. وی همچنین افزود: مرکز مالکیت معنوی (ipc) از حقوق ثبت اختراع بر اساس درخواست متقاضی در ایران از مخترعین حمایت می نماید. محدوده زمانی این گواهی ثبت (پتنت) معلولا 20سال است./130


١٩:٣٨ - سه شنبه ١٤ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٥٦٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 سبزوار- بولوار شهدای هسته ای، بالاتر از یادبود شهدای گمنام، پردیس دانشگاه علوم پزشکی، معاونت تحقیقات و فناوری

صندوق پستی: 319                                 کد پستی: 9617913114- 9617913112

تلفن: 44018319-051               آدرس اینترنتی: www.medsab.ac.ir