پیوندهای مهم


 
پیشنهادات

 • پیکر مطهر جانباز شهید ۷۰ درصد "اسماعیل صابریان" در زادگاهش سبزوارتشییع شد.

 • برگزاری 6 دوره طرح ضیافت اندیشه استادان از سال 91 تاکنون
  روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه/ در راستای تقویت فضای معنوی محیط های آموزشی دانشگاه، دفتر نهاد رهبری دانشگاه ودفتر هم اندیشی استادان و با مشارکت حوزه های معاونت های آموزشی وفرهنگی دانشجویی طبق سنوات قبل تحت پوشش دانشگاه ، اقدام به برگزاری جلسه ی هم اندیشی اعضای هیات علمی دانشگاه تحت عنوان :دانشگاه ؛چالش ها وامیدها در پردیس آموزشی دانشگاه نمود.

 • ارزیابی مرکز آموزشی،درمانی واسعی با حضور تیم ارزیابی درونی دانشگاه
  روابط عمومی معاونت های آموزشی ،تحقیقات فناوری دانشگاه/در راستای آمادگی مراکز آموزشی درمانی دانشگاه، ارزیابی درونی بیمارستان آموزشی درمانی واسعی با حضور تیم ارزیابی درونی دانشگاه انجام شد.

 • موافقت با اخذ رشته های مشاوره در مامایی و پرستاری اورژانس در مقطع کارشناسی ارشد
  دانشگاه های کلان منطقه 9 آمایشی کشور بصورت ویدئو کنفرانس با اخذ رشته های مشاوره در مامایی وپرستاری اورژانس در مقطع کارشناسی ارشد دردانشگاه علوم پزشکی سبزوار موافقت نمودند.

 • تقدیر از استادان دانشگاه به مناسبت آغاز هفته معلم /گزارش تصویری

 • عملکرد دانشکده ی بهداشت دانشگاه درسال 95 از نگاه گزارش وتصویر

 • راهیابی دانشجویان دانشگاه به رقابت های گروهی المپیاد دانشجویی کشور

 • راه هاي مقابله با استرس
  استرس نوعي نياز جسمي يا ذهني است كه در ما عكس العمل هاي خاصي را برمي انگيزد و به ما امكان مي دهد تا با خطر مبارزه كرده يا از آن بگريزيم.

حوزه فعالیت ها و پژوهش های ارتباط با صنعت

1-  کار آموزی:

وظایف محوله به این گروه شناسایی ظرفیت های پذیرش کارآموز در صنعت و انجام مراحل جایابی و پذیرش دانشجویان کارآموز از طریق سامانه ملی کارآموزی می باشد.

سامانه ملی کارآموزی با هدف فراهم ساختن زمینه های ذیل برای تسریع تسهیل و افزایش بهره وری در امر کار آموزی طراحی و راه اندازی شده است.

الف) فراهم شدن زمینه انتخاب دانشجوی با تحصیلات متناسب توسط صنعت

ب) فراهم شدن زمینه جذب و استخدام دانشجویان فعال و خلاق در صنایع

ج) فراهم شدن زمینه انتخاب صنعت مورد نظر توسط دانشجوی متقاضی دوره کارآموزی

د) صرفه جویی در زمان و هزینه از طریق کاهش مراجعات حضوری دانشجو برای اخذ پذیرش کارآموزی از صنعت

* مراحل  ثبت نام در برخش بعد توضیح داده شده است

2- توسعه ارتباطات پژوهشی و فناوری:

شناسایی اولویت ها ونیازمندی های پژوهشی و فناوری دستگاههای اجرایی /صنایع و اطلاع رسانی آنها به موسسات آموزش عالی  وقطب های پژوهشی وفناوری کشور

از آنجا که تغییر جهت گیری تحقیقات و پژوهش ها در کشور از رویکرد عرضه محور به رویکرد تقاضا محور از اهمیت بسزایی در تحقق اقتصاد دانش بنیان برخوردار است، لذا ضروریست تا با شناسایی اولویت های پژوهشی و نیازمندی های فناوری دستگاههای اجرایی و صنایع و معرفی موارد شناسایی شده به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، بستر لازم برای همکاری مشترک دانشگاه و صنعت در تحقق شکوفایی صنعتی و رشد شاخص های اقتصادی فراهم آید.

 پروژه های پژوهشی مشترک میان دانشگاه و بخش صنعت و خدمات

3- نمایشگاه ها و همایش های تخصصی:

برپایی نمایشگاه ها و همایش های مرتبط با زمینه های همکاری میان دانشگاه ها و مراکز صنعتی.

با توجه به این که نمایشگاه ها فرصت خوبی برای شناسایی و انجام ملاقات با صنایع مختلف، دستگاه های اجرایی، مراکز علمی تحقیقاتی و انجمن های صنفی و صنعتی می باشد، بر اساس وظایف محوله به این دفتر، این گروه وظیفه شناسایی نمایشگاه های مرتبط ،مدیریت و نظارت بر حضور موثر تر، برپایی غرفه اطلاع رسانی خدمات علمی ، فناوری ، مشاوره ای و حمایتی را دارد.

 

   دانلود : پژوهش_های_ارتباط_با_صنعت.pdf           حجم فایل 155 KB
منو اصلی