چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی :

خراسان رضوی پیشرو در اجرای پدافند غیر عامل کشور

همایش یک روزه پدافند غیر عامل در حوزه زیستی به همت فرمانداری سبزوار و مدیریت مرکز حوادث و فوریت های پزشکی با حضور دکتر سید ابوالفضل احمدی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی امروز شنبه 21 مردادماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خراسان رضوی: دشمن با هدف قرار دادن زیر ساخت ها در صدد بدبین کردن مردم به  انقلاب و اثبات ناکارآمدی نظام است.

دکترسید ابوالفضل احمدی افزود: دشمن سعی می کند این مفهوم و تفکر را القا کنند که نظام جمهوری اسلامی از اداره امور ناتوان و  نیمی تواند یک مدل حکمرانی مطلوب ایجاد کند.

وی ادامه داد: ایران بعنوان کشور اسلامی و تنها کشور تشیع مدل حکومتی  دارد که منافع سایر کشورها را به خاطر می اندازد  و برای توسعه پایدار نباید جذب و جزم در نظام بین المللی شد.

 احمدی گفت: حوزه پدافند غیر عامل  فرا جناحی و محور وحدت همه جناح ها است و  برای توسعه پایدار در همه ساختارها باید  ژن دفاع در اندیشه همه شهروندان، کارکنان، مسئولان و مدیران کشور نهادینه شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی افزود: این استان 834 کیلومتر مرز مشترک با 2 کشور همسایه افغانستان و پاکستان دارد کشورهایی که  به سبب نداشتن راهبرد بلند مدت سیاسی کانون آشفتگی، بی نظمی و  بی تدبیری هستند.

احمدی ادامه داد: با سرکوب نیروهای تکفیری در عراق و سوریه شرق ایران یک تهدید محسوب می شود گرچه نیروهای امنیتی اطلاعاتی در عمق 400 کیلومتری  تحرکات دشمن را رصد می کنند.

وی گفت: خراسان رضوی  کانون قطعی، حتمی و مستمر نیروهای تکفیری است و مشهد مقدس با سالانه بیش از 28 میلیون زائر بیشتر در معرض تهدید قرار دارد.

احمدی گفت: خراسان رضوی در افق 1400 برنامه ریزی بلند مدت طرح ریزی کرده تا بعنوان امن ترین استان کشور از طریق نظام برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت راهبردی تعیین شود.

وی افزود: 13 راهبرد دفاعی غیر عامل در قالب 144 طرح طراحی شده  و  بعنوان پیشروترین استان هم اکنون 28 فرمانداری و شعبه پدافند غیر عامل در ان فعالیت دارند.

احمدی ادامه داد: 110 کمیته پدافند در سطح دستگاهها شکل گرفته  و قرارگاه عملیاتی تاکتیکی برنامه ریزی شده تا با ارتقاء سطح مصونیت دستگاهها و زیر ساخت ها تهدیدات کشور و خراسان هوشمندانه رصد و شناسایی شود.

 * طرح های عمرانی سبزوار دارای پیوست پدافند غیرعامل است

معاون استاندار وفرماندار ویژه سبزوار گفت: در راستای کاهش خسارت ها همه طرح های عمرانی شهرستان دارای پیوست پدافند غیرعامل است.

احمد برادران افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز پدافند غیرعامل بیشترین تاکید را  بر پیشگیری دارد تا هزینه های درمان کاهش یابد.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی به مردم و آگاهی دادن از پدافند غیر عامل و عملکرد دستگاهها در این حوزه گفت: موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی و همکاری همه نهادها ، دستگاه ها و مردم است.

مهندس برادران  با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل در افزایش اقتدار ملی و  امنیت کشور نقش مهمی دارد، گفت: باید با  شناسایی تهدیدات کشور را مقابل تهاجم دشمن مصو ن کرد.

 رئیس دانشگاه نیز گفت: پدافند غیرعامل یک مصونیت سازی  است تا آسیب ها در مقابل تهدید دشمن به حداقل برسد.

دکترعلیرضا مسلم افزود: برگزاری مانورهای مختلف در حوزه پدافند غیرعامل در سطح استان دستگاهها و زیر ساخت ها استان را برابر تهدید دشمن مصون و واکسینه می کند.

وی اظهار کرد: پدافند غیر عامل موضوع کلان و فراگیر است که موضوعات متعدد زیستی، فناوری اطلاعات،صنایع ، رسانه ها ، انرژی، حمل نقل و مواد غذایی با آن ارتباط دارد .

دکترمسلم گفت: مهمترین تهدید پدافند غیر عامل در حوزه مسائل زیستی و در سه بخش طبیعی، دست کاری شده و مصنوعی  است که  می تواند  سلامت جامعه  را به خطر بیاندازد.

وی افزود: هدف دشمن در پدافند غیر عامل اسیب به زیر ساخت های اساسی کشور است و را مقابله با آن تشخیص درست و مقابله سریع با این عوامل است.


١٣:٢٦ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٥٥    /    تعداد نمایش : ٥٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: