جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩
منو اصلی


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب

بهره مندی بیش از 85 درصد مادران بارداراز طرح حمايتي سبد غذايي بنياد علوي

دکترمرضیه احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان خوشاب گفت:  بیش از 85 درصد از مادران باردار مناطق محروم خوشاب از طرح حمايتي سبد غذایی بنباد علوی بهرمند شده اند. 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب :دکتر مرضيه احمدی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: طرح حمايتي سبد غذايي بنياد علوي از سال 93 در شهرستان خوشاب باتعداد  60 سبد شروع که با پيگيري انجام شده و نياز منطقه به تعداد  300سبد رسيده است.

وی با بیان اینکه این طرح با اولويت مناطق محروم مي باشد و همه مادران تحت پوشش این سبد قرار نمی گیرند،افزود: طبق دستور العمل ارسال از وزارت متبوع مادران باردار دارای شرایط هموگلوبین کمتر از 11، وزن گیری ناکافی در طول بارداری، نمایه توده بدنی کمتر از 18.5 ، دوقلویی یا چند قلویی  و عدم استطاعت مالی مشمول این طرح می شوند.

دکتر احمدی اضافه کرد: مادران باردار در صورت داشتن شرایط بعداز سن بيست هفتگي بارداري معرفی و سه دوره در زمان بارداري و تا شش ماه بعد از زايمان سبد دریافت می کنند.

دکتر احمدی با بیان اینکه تا زماني که مادري از طرح خارج نشود با توجه به ظرفيت محدود امکان اضافه شده مادر باردار جديد به طرح نيست، تصریح کرد: تاکنون بیش از 85 درصد از ماردارن باردار مناطق محروم خوشاب از طرح حمايتي سبد غذایی بنباد علوی بهرمند شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ازابتدای سال جاری  3 دوره سبدغذایی توزیع شده است که مربوط به 6ماهه اول سال می باشد و  طبق برنامه ريزي اعلام شده از طرف موسسه بنیاد علوی زمان توزيع سبد غذایی بعدي اعلام مي گردد./سلطانی200


 


٠٩:٥٧ - دوشنبه ٨ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧١٥    /    تعداد نمایش : ٦٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لینکهای مفید

 
درباره سبزوارIدرباره دانشگاهIنقشه سایتIپست الکترونیکIتماس با ما

سبزوار - خیابان اسد آبادی - چنب باغ ملی - ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه