چاپ        ارسال به دوست

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

نمونه برداری از 300 محصول غذایی،آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه / معرفی 16واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت:طی یک سال اخیر از بیش از 300 محصول غذایی،آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه در سبزوارو شهرستان های تابعه نمونه برداری شد.

وبدا سبزوار/ مهندس محمد عبداله زاده ضمن اعلام خبر در گفتگو با وبدا اظهار کرد: در راستای تضمین سلامت و ایمنی فرآورده ها از زمان تولید تا مصرف علاوه بر کنترل در سطح تولید،پایش محصولات در سطح عرضه که بیشترین سهم بازار را دارند توسط کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی و آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی انجام می گیرد.

 وی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته طی یک سال اخیر بیش از 300 محصول غذایی ، آشامیدنی و آرایشی توسط کارشناسان مربوطه مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است.

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی معاونت غذا ودارو با اشاره به 380مورد بازدید فنی و بهداشتی از واحد های تولیدی تحت پوشش،اضافه کرد:همچنین در این مدت تعداد 130 پروانه بهداشتی واحد های تولیدی تمدید و 27 مورد پروانه تاسیس و بهره برداری بهداشتی کارخانجات و کارگاه ها صادر شده است.

مهندس عبداله زاده با بیان اینکه در این مدت 78  شکایت در خصوص مواد غذایی و بهداشتی ثبت و پیگیری شده است،ادامه داد:طی یک سال گذشته ،90 پرونده آموزشی جهت مسئولین فنی کارخانجات و کارگاه های مواد غذایی و بهداشتی تشکیل و16 واحد متخلف مواد غذایی ، بهداشتی به تعزیرات حکومتی شهرستان معرفی شده اند.

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتصریح کرد:ارزیابی 290 محصول کشاورزی از نظر باقیمانده آفت کش ها،فلزات سنگین و نیترات و پایش برچسب گذاری بیش از 1700 فرآورده غذایی، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه از دیگر اقدامات این اداره طی این مدت به شمار می رود.  

 


١٤:٥٩ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩١٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: