چاپ        ارسال به دوست

نماز جمعه اورژانسی سبزوار / تجدید میثاق مدیر و پرسنل اورژانس با شهدا

همزمان با چهلمین و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس و روز فوریت های پزشکی تکنسین های اورژانس 115 سبزوار همراه با مردم مسلمان و همیشه در صحنه سبزواردر نماز جمعه این هفته حضور پیدا کردند.

وبدا سبزوار / مدیر و تکنسین های اورژانس سبزوارهمزمان با چهلمین و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس و روز فوریت های پزشکی همراه با مردم مسلمان و همیشه در صحنه سبزوار 29 شهریورماه سال جاری با حضور در مصلی نماز جمعه شهرستان، در نماز جمعه شرکت کردند.

رئیس اورژانس سبزوار در جایگاه نماز جمعه با حضور مسئولان و جمع کثیری از مردم و سایر مسئولین، پیش از خطبه های نماز جمعه ایراد سخنرانی کرد.

دکتر عباس کافی در پیش از خطبه های نماز جمعه ضمن تبریک چهلمین و چهارمین سالروز تاسیس اورژانس اظهار کرد: اورژانس ۱۱۵ سبزوار در تیر ماه سال ۱۳۷۳ با یک آمبولانس و ۹ پرسنل فعالیت خود را آغاز و از سال ۱۳۸۰ همزمان با افزایش حوادث و سوانح به تعداد آمبولانس ها و تعداد پایگاه های شهری و جاده ای شهرستان سبزوار اضافه شد.

وی افزود: در حال حاضر اورژانس سبزوار دارای ۲۶ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، بیش از ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۲۰۰ نیروی تخصصی، یک مرکز ارتباطات و دو مرکز پیام،یک فروند بالگرد اورژانس هوایی ، یک اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس می باشد.

مدیر مرکز فوریت های پزشکی با اشاره به حضور فعال نیرو های اورژانس در شرایط بحران با روحیه و قدرت و نشاط سازمانی،بیان داشت :طی شش ماهه گذشته از سال جاری بیش از ۳۴هزار تماس با اورژانس سبزوار برقرار شده است و پرسنل این مرکز  با انجام روزانه بیش از ۷۵ ماموریت در تصادفات جاده ای و اورژانس های قلبی و مغزی نقش مهمی در حفظ سلامت مردم ایفا نموه اند.

دکتر کافی اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با یاری مسولین دانشگاه و شهرستان تا پایان سال جاری،چهار پایگاه اورژانس در سبزوار و شهرستان های تابعه به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس اورژانس سبزوار با اشاره به اهمیت زمان در دسترسی سریع به بیماران و و مصدومین،خاطرنشان کرد: عدم تماس های غیر ضروری و غیر اورژانسی و همچنین باز نمودن راه برای آمبولانس از مهمترین جلوه های کمک شما مردم عزیز به ارائه خدمات هر چه بهتر اورژانس است.

گفتنی است؛ مدیر و کارکنان اورژانس در حاشیه نماز جمعه با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.

 


 


١٢:٥٩ - شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٧٤٢    /    تعداد نمایش : ٦٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: