چاپ        ارسال به دوست

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوار اعلام کرد؛

ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی به بیش از 17هزار بیمار و مصدوم

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزوارگفت: طی شش ماهه نخست سال جاری به بیش از 17 هزار بیمار و مصدوم خدمات درمانی پیش بیمارستانی ارائه شد.

وبدا سبزوار/ دکتر عباس کافی در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: تعداد 15هزارو 265 ماموریت طی شش ماهه گذشته امسال  توسط تکنسین های اورژانس در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن انجام شد.

وی  با بیان اینکه دراین مدت 35هزار تماس با مرکز اورژانس سبزوار برقرار شده است افزود:از کل مأموریت های انجام گرفته در این مدت تعداد 10هزارو 175مورد مربوط به ماموریت های درون شهری و 5هزارو 90 مورد مربوط به حوادث برون شهری و جاده ای شهرستان بوده است.

رئیس اورژانس سبزوار اضافه کرد: در این ماموریت ها بیش از 17 هزار بیمار و مصدوم از خدمات امدادی و درمانی اورژانس پیش بیمارستانی در سبزوار و شهرستان های تحت پوشش بهره مند شده اند.

دکتر کافی با بیان اینکه بیشتر حجم ماموریت ها مربوط به حوادث ترافیکی است،ادامه داد: طی شش ماه گذشه از سال جاری، 5هزار و445 مصدوم ناشی از حوادث ترافیکی شهری و جاده ای به مراکز درمانی منتقل شده اند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی سبزواربا بیان اینکه در شش ماه ابتدایی سال در 40 مأموریت بالگرد اورژانس هوایی سبزوار به 60 بیمار و مصدوم خدمات اورژانسی ارائه شده است،بیان داشت: کارشناسان و تکنسین های این مرکز  در این مدت تعداد 5 زایمان موفق و 17 مورد احیای قلبی و ریوی موفق را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند.

گفتنی است؛ اورژانس سبزوار با ۲۶ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای، بیش از ۵۰ دستگاه آمبولانس ، یک مرکز ارتباطات و دو مرکز پیام،یک فروند بالگرد اورژانس هوایی ، یک اتوبوس آمبولانس ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی غرب خراسان رضوی را برعهده دارد.

 


١٤:٠٣ - دوشنبه ١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٧٥٨    /    تعداد نمایش : ٦٠٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: