چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه خبرداد؛

کشف وجمع آوری 540 کیلوگرم مواد غذایی فاسد وتاریخ گذشته

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:طی بازدید کارشناسان بهداشتی از یک انبار540 کیلوگرم مواد غذایی فاسد وتاریخ گذشته دراین شهرستان کشف و جمع آوری شد.

وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده ضمن اعلام خبر فوق در گفتگو با وبدا اظهار کرد: در بازدید کارشناسان بهداشتی دانشگاه، 31 شهریورماه سال جاری از یک انبار در محله قلعه نو دهراز شهر سبزوار 540 کیلوگرم مواد غذایی فاسد وتاریخ گذشته کشف شد.

وی افزود: درراستای اجرای ماده 14 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و بهداشتی و با هماهنگی مقام قضایی و نیروی انتظامی نسبت به توقیف وجمع آوری مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد از جمله خرما و پودر شربت  از انبار مذکور اقدام شد.

رئیس مرکز بهداشت سبزواربا اشاره به ضرورت ارتقاء سلامت غذایی در جامعه اضافه کرد: با توجه به موضوع ارتقاء سلامت غذایی شهروندان که از اولویت های مهم و رسالت های اساسی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها است، این تکلیف همواره در دستور کار و سرلوحه بازرسان بهداشت محیط معاونت بهداشتی  قرار داشته و با جدیت پیگیری می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: همشهریان گرامی حتما در هنگام خرید مواد غذایی به مشخصات بهداشتی، تاریخ تولید و تاریخ انقضای درج شده بر روی کالا دقت داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در اصناف مواد غذایی، مراتب را با شماره گیری سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

 


٠٨:٤٢ - سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٧٦١    /    تعداد نمایش : ٤٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: