چاپ        ارسال به دوست

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

نهادهای دانشجویی بستری مناسب برای توانمند سازی و مهارت آموزی دانشجویان

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: انجام فعالیت داوطلبانه در نهادهای دانشجویی مختلف، یکی از زمینه های مناسب جهت کسب تجربه و توانمند کردن دانشجویان از طریق مهار ت آموزی است.

وبدا سبزوار / جلسه هم اندیشی روسای دانشکده ها و مراکز علمی وپژوهشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار درزمینه فعال سازی انجمن های علمی ودانشجویی باحضور دکتر دلبری معاون فرهنگی دانشجویی 30 مهرماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در این جلسه با بیان اینکه دوران دانشجویی و محیط دانشگاه فرصتی است که افراد در آن آموزش های رسمی و غیررسمی بسیاری را فرا می گیرند،اظهار کرد: انتظار می رود پس از سپری شدن این دوران، فرد مجموعه هایی از دانش ها، مهارت ها وعلوم مختلف ومتعدد را فرا بگیرد.

وی با بیان اینکه یک دانشجو لازم است تا  تجربه ها را کسب کرده و به عنوان فردی چندبعدی برای محیط کار و زندگی شخصی آماده شود،افزود:بخش بزرگی از نیازهای آموزشی افراد در قالب آموزش های رسمی ارائه نمیگردد و فرد باید با هدایت کارشناسان دانشگاه آن ها را از طرق مختلفی و اغلب به صورت داوطلبانه کسب کند.

دکتر دلبری با بیان اینکه انجام فعالیت داوطلبانه در نهادهای دانشجویی مختلف، یکی از را ه های مناسب برای کسب تجربه و توانمند کردن خود از طریق مهارت آموزی است، بیان داشت:در این میان نهاد دانشجویی "انجمن علمی دانشجویی" نزدیکترین نهاد به رسالت اصلی دانشگاه است که فرصت های بسیاری را پیش روی دانشجویان قرار می دهد.

معاون فرهنگی ودانشجویی اضافه کرد:انجمن های علمی دانشجویی در دانشگا ه های علوم پزشکی کشور نهادی نوپا هستند و به همین واسطه اجماع ذهنی در خصوص عرصه های فعالیت آن ها شکل نگرفته و وجود ندارد و برخی ابهامات و عدم وجود این اجماع ذهنی کار را برای ذ ینفعان و ذ یربطان این نهاد دانشجویی دشوار کرده است.

همچنین در این  جلسه مهدی سلمانیان سرپرست مدیریت فرهنگی دانشگاه گفت: اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم گرفت با مشورت صاحبنظران این حوزه، "عرصه های فعالیت انجمن های علمی دانشجویی" را احصا نموده و به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کند تا با رفع ابهام و تسهیل شکل گیری اجماع ذهنی در این موضوع، راه را برای فعالین این حوزه تسهیل و تسریع کند.

 وی افزود: فلسفه وجودی پیدایش انجمن های علمی محوری بودن دانشجوست که بایستی تحت نظر قرار بگیرد وما بایستی رویکردخاصی را با موضوعات خاص انتخاب نماییم که بتوان دانشجویان بیشتری را جذب انجمن های علمی  نمود.

گفتنی است ؛در این جلسه هریک از مسئولین وروسای دانشگاه ها ومراکز علمی و آموزشی مطالبی را پیرامون حوزه های مرتبط کاری خود بیان کردندومقرر شد تا عرصه های علمی وآموزشی برای دانشجویان بیش از پیش فراهم گردد.

 

 


١١:١٢ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩١١    /    تعداد نمایش : ٦٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: