چاپ        ارسال به دوست

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، خبر داد:

بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان، خبر داد.

دکتر مهدی شادنوش، در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با وبدا،  ضمن تشریح اقدامات مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در سال 99، بازبینی و ابلاغ دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات بیمه درمانی به معتادان مواد مخدر و روانگردان را یکی از مهمترین اقدامات اخیر این مرکز برشمرد و از تخصیص اعتبار 500 میلیارد ریالی به منظور اجرای این دستورالعمل، خبر داد.
دکتر شادنوش در ادامه بررسی و ابلاغ نهایی تعرفه پیشنهادی خدمات درمان سرپایی اعتیاد را نیز از دیگر اقدامات این مرکز برشمرد و عنوان کرد: این تعرفه از سال 1394 تاکنون به علت موانع موجود ابلاغ نشده بود که با تشکیل جلسات کارشناسی و پیگیری های مداوم کارشناسان این مرکز، سرانجام در بهار 1399 جهت اجرا در مراکز به دانشگاه ها ابلاغ شد.
وی همچنین از دستور کار تشکیل کارگروه های تخصصی جهت بازبینی و به روزرسانی پروتکل ها و دستورالعمل های درمان اختلال مصرف مواد، خبر داد.
ابلاغ دستورالعمل فعالیت مراکز درمان سرپایی اختلال مصرف مواد در همه گیری کووید 19
دکتر شادنوش با اشاره به مشکلات ناشی از همه گیری کووید 19 در کشور، تصریح کرد: ابلاغ پروتکل درمان با داروهای آگونیست در همه گیری کووید 19، ابلاغ دستورالعمل فعالیت مراکز درمان سرپایی اختلال مصرف مواد در همه گیری کووید 19 و ارائه خدمات درمانی و نگهداری به معتادان متجاهر در مراکز ماده 16، از اقدامات گروه سلامت روان و اعتیاد معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.
برگزاری کارگاه های بازآموزی و توانمندسازی پزشکان و پرسنل مراکز درمانی اختلال مصرف مواد
وی به برنامه این مرکز برای برگزاری کارگاه های بازآموزی و توانمندسازی پزشکان و پرسنل مراکز درمانی اختلال مصرف مواد  (MMT)، اشاره کرده و افزود: سرفصل های دوره های آموزشی اعتیاد ویژه پزشکان و روانشناسان نیز مورد بازبینی قرار گرفته و این دوره ها از این پس با سرفصلهای جدید برگزار خواهد شد.
کاهش روزافزون آسیب های ناشی از اختلال مصرف الکل، نیازمند حمایت های بین سازمانی
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، در پایان به فعالیت های این مرکز در خصوص مدیریت درمان اختلال مصرف الکل در کشور اشاره کرد و گفت: با مشاوره و رایزنی با سایر نهادهای مرتبط با مسمومیت های اخیر متانول و جلب حمایت های بین سازمانی، امیدواریم شاهد کاهش روزافزون آسیب های ناشی از این اختلال در کشور باشیم.


١٣:٥٣ - يکشنبه ١ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: