چاپ        ارسال به دوست

همزمان با پنجمین سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سبزوار:

24 طرح آموزشی ،بهداشتی و درمانی در غرب خراسان رضوی به بهره برداری رسید

 خبرنگار وبدا / همزمان با میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج)  با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سبزوار 24طرح آموزشی،بهداشتی و درمانی در غرب خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
دکترعلیرضا مسلم  رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در حاشیه بهره برداری از طرح های بهداشتی و درمانی به خبرنگار ما گفت: این طرح های شامل بهره برداری از مجتمع اداری پردیس، مرکز آزمون مهارت های بالینی، بخش سی تی اسکن ، روانپزشکی، پزشکی هسته ای بیمارستان واسعی، بخش اورژانس، جراحی اعصاب بیمارستان امداد شهید دکتر بهشتی، آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی، سی تی اسکن بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری جعفرآباد است.
وی ادامه داد: همچنین در این سفر وزیر محترم بهداشت  14 خانه بهداشت روستایی و 2 مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان های سبزوار، جوین، خوشاب و داورزن از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
دکتر مسلم اظهار داشت : این طرح های بهداشتی و درمانی در مساحتی به وسعت 12 هزار و 700متر مربع احداث و با 330 میلیارد ریال اعتبار احداث و به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه مجتمع اداری پردیس در مساحت 4500 متر مربع و اعتباری بالغ بر90 میلیارد ریال به بهره برداری رسید،گفت: همچنین در این سفر مرکز آزمون مهارت های بالینی در زیر بنایی 220 متر مربع و اعتباری بربالغ بر 7میلیاردریال با حضور دکتر هاشمی مقام محترم وزارت بهداشت به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به بهره برداری از بخش آنژیوگرافی وآنژیوپلاستی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه عنوان کرد: این بخش در زیر بنای950 متر مربع با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال بهره برداری شد. همچنین بخش سی تی اسکن این بیمارستان با زیر بنای 400متر مربع با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال به بهره برداری رسید .
دکتر مسلم در ادامه عنوان کرد: بخش سی تی اسکن در زیر بنای 290متر مربع با اعتباری بالغ بر 33 میلیاردریال و بخش پزشکی هسـته ای در مساحت 480متر مربع و اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی و بخش روانپزشکی در مساحت 900 متر مربع و اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال  در مرکز آموزشی درمانی واسعی با توسط مقام محترم وزارت بهداشت به بهره برداری رسید.
وی اظهارداشت: همچنین 2 بخش اورژانس و جراحی اعصاب روان مرکزآموزشی درمانی امداد شهید دکتر بهشتی در مساحت 1300 مترمربع و اعتباری بالغ بر 15 میلیارد همچنین از طرح های بود که در پنجمین حضور وزیر بهداشت در سبزوار افتتاح شد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت شهری جعفرآباد با مشارکت خیرین نیک اندیش گفت: این مرکز در زیربنای 560متر مربع و اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال بهره برداری شد.
وی گفت: با حضور وزیر بهداشت  14 خانه بهداشت و یک مرکز خدمات جامع سلامت در روستای عباس آباد عرب  از طریق ویدیو کنفرانس افتتاح شد .

دکتر مسلم با اشاره به مشارکت خیرین نیک اندیش در ساخت این مراکز بهداشتی  در مناطق محروم  اظهار داشت : به نیابت از 14 خانه بهداشت  ، 2 باب خانه بهداشت در روستاهای مزینان، نوده انقلاب از توابع شهرستان های داورزن و خوشاب در زمینی به وسعت هرکدام 150 متر و اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال از طریق ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.

 


٢٠:٣٣ - جمعه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٤١٢    /    تعداد نمایش : ٩١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: