چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت روز ماما و علوم آزمایشگاهی در دانشگاه برگزار شد

  مراسم گرامیداشت روز ماما و علوم آزمایشگاهی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع ، معاون بهداشتی  ،مدیر درمان ، روسای بیمارستانها  وهمچنین ماماها و پرسنل علوم آزمایشگاهی تابعه دانشگاه  امروز یکشنبه 24 اردیبهشت ماه برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار وب دا، دکترمریم مسعودیفر معاون بهداشتی ضمن گرامیداشت روز ماما و علوم آزمایشگاهی اظهار کرد: خدمات این قشر زحمتکش به عنوان پیشانی  دانشگاه، خدمتی شایسته از حوزه سلامت به مردم است که ارتباط مستقیم با سلامت جامعه دارد.

 وی با بیان اینکه مامایی و علوم آزمایشگاهی به عنوان یکی از محوری ترین خدمات در بیمارستانها  و مراکز بهداشتی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: خدمات این عزیزان همواره مورد تقدیر مردم و مسئولان بوده زیرا سلامت جامعه در گروه انجام رسالت و وظیفه این قشر است.

 دکترمسعودیفر با بیان این که در مجموع دانشگاه  37 مرکز آزمایشگاهی در حال فعالیت هستند ، افزود : از این تعداد 16 مرکز آزمایشگاهی در حوزه درمان و بیمارستانها تابعه و 21 آزمایشگاه در مراکز بهداشتی شهری و روستای ارائه خدمات تشخیصی به مراجعین می دهند .

وی ادامه داد: خدمات علوم آزمایشگاهی نیز حساسیت و دقتی بسیار در انجام آزمایش های بیماران و همکارانی که در این عرصه خدمت می کنند، را داراست و به واسطه این خدمت قابل احترام هستند و خدمات آنان باید ارج نهاده شود.

معاون بهداشتی ، ماماها را از دستیاران شایسته متخصصین زنان و زایمان برشمرد و گفت: وظیفه یک ماما تنها به دوران حاملگی مادر ختم نمی شود بلکه به دوران قبل از ازدواج ، حین بارداری مادر ،تولد و چند سال بعد از تولد کودک در راه حفظ سلامت نیز ادامه خواهد داشت.

دکتر مسعودیفر یادآور شد: با اقداماتی مراقبتی در قبل و بعد از بارداری مادران که در بین سالهای  1990 تا 2015 میلادی  در جهت پیشگیری از مرگ و میر مادران باردار انجام شد،کاهش 70درصدی  در این مورد در کل کشور داشته ایم .

وی با اشاره  به اینکه 200 ماما در حوزه های آموزشی ، بهداشتی و درمانی مشغول فعالیت هستند، افزود :تلاش همکاران در ارائه خدمات مطلوب به ماداران باردار جهت زایمان ایمن ،  ترویج زایمان طبیعی  و خوشایند سازی زایمان و کلاس های آموزشی و مشاوره قبل و بعد از زایمان از اقدامات سالهای اخیر می باشد .

در پایان این مراسم  14 نفر از ماما  ها و  13 نفر از علوم آزمایشگاهی نمونه دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

 

 


١٥:٠٥ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٦٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: