چاپ        ارسال به دوست

در نشست با نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی مطرح شد

لزوم توجه بیشتر به انجمن های علمی و تشکیل شورای فرهنگی به صورت منظم

نشست نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه  با تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیروز سه شنبه ۱۸ مهر ماه با حضور دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی وزارت بهداشت برگزار شد و تشکیل شورای فرهنگی به طور منظم، لزوم تشکیل شورای هماهنگی کانون ها، توجه بیشتر به انجمن های علمی، لزوم ایجاد اتاق ها و مکان های فیزیکی جهت استقرار کانونها از جمله خواسته نمایندگان کانون ها بود.

به گزارش مفدا سبزوار ، نشست نمایندگان  کانون های فرهنگی، انجمن های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیروز سه شنبه ۱۸ مهر ماه با حضور دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار شد.

این نشست بدون حضور مسئولان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با حضور دانشجویان و نمایندگان کانون های فرهنگی، انجمن های علمی ونشریات دانشجویی این دانشگاه با هدف ارایه راهکارها  و بیان نقطه نظرات دانشجویان و نمایندگان کانون ها به منظور حل مشکلات مربوط به کانون ها و انجمن های علمی و همچنین نشریات دانشجویی برگزار شد.

نمایندگان کانون های فرهنگی و انجمن های علمی و قرآنی در این نشست به بیان مشکلات و نیازهای خود در تشکل های خود پرداختند و در راستای حل این مشکلات با دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بحث و گفت و گو نشستند.

تشکیل شورای فرهنگی به طور منظم، لزوم تشکیل شورای هماهنگی کانون ها، لزوم ایجاد اتاق ها و مکان های فیزیکی جهت استقرار و هماهنگی هر یک از کانون ها، اختصاص بودجه و اعتبارات لازم به کانون ها وانجمن های علمی و نشریات دانشجویی، تقویت بروکراسی اداری به منظور انسجام بیشتر، و لزوم تشکیل جلسات شورای دبیران در داخل دانشگاه ها و دانشکده ها، و توجه بیشتر به انجمن های علمی و تاکید بر اجرای اتوماسیون تعیین شده برای اجرای برنامه ها از مهم ترین مباحث مطرح شده از سوی دانشجویان و نمایندگان کانون ها در این جلسه بود.

در این جلسه ابوالفضل یوسف نژاد دبیر انجمن علمی زبان، علی تیموری نماینده دبیر کانون شعر و ادب، سید احمد سجادی نایب دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، مجتبی مهجور دبیر کانون قرآن و عترت، علی مهدوی دبیر کمیته دانشجویی مفدا و مسئول انجمن علمی پیراپزشکی و شورای صنفی، ایمان عامل بصیری سردبیر نشریه بیل بورد و عضو  کمیته ناظر به نشریات دانشگاه و امیر کرابی نماینده دبیران کانون ها و سرپرست کانون عکس و فیلم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود پرداختند.

نشست تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بسیج دانشجویی دانشگاه  

در ادامه این مراسم، نشست تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور اعضای بسیج دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این نشست احسان ابراهیم زاده به عنوان فرمانده بسیج دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به بیان مشکلات عمده خود از جمله کمبود فضای فیزیکی جهت استقرار تشکل بسیج اشاره کرد و در ادامه به بیان دیگر مشکلات این تشکل پرداخت.

در این جلسه هادی علی اکبری به عنوان جانشین فرمانده بسیج دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و خانم صفرپور به عنوان واحد خواهران این تشکل حضور داشتند.

تیمی از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ظهر امروز به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بازدید یک روزه از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  در نشست های مختلف با کارکنان و دبیران کانون های دانشگاهی و ... شرکت کردند و از امکانات صنفی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، خوابگاه ها و سلف سرویس های دانشجویی دیدن کردند.

در نشست با کارشناسان قرآن و عترت مطرح شد ؛تقویت کانون های قرآن و عترت دانشگاه مستلزم تعامل با دانشجویان است

یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت روز سه شنبه در سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار؛ بر لزوم تقویت فعالیت های کانون قرآن و عترت این دانشگاه تاکید کرد و گفت: تقویت کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها یکی از اقدامات ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و قطعا تقویت این کانون ها مستلزم تعامل دانشجویان با مسئولان قرآنی دانشگاه هاست.

به گزارش مفدا، یوسف افراش معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت روز سه شنبه در سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار؛ بر لزوم تقویت فعالیت های کانون قرآن و عترت این دانشگاه تاکید کرد و گفت: حمایت و تقویت کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها یکی از اقدامات ضروری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

افراش در نشست با مسئولان و اعضای شورای مرکزی قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، این اعضاء را دعوت به ارایه پیشنهادات، انتقادات و مشکلات خود در زمینه فعالیت های قرآنی دانشگاه فراخواند و در ابتدای این جلسه به استماع سخنان دانشجویان و اعضای شورا پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در بحث قرآن و عترت، و تقویت کانون های قرآنی در دانشگاه ها نیاز به تلاش های بیشتری هستیم گفت: تقویت این کانون ها مستلزم تعامل دانشجویان با اعضای شورای مرکزی کانون های قرآن و عترت است.

معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنین از تعامل کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با تشکل های قرآنی شهر سبزوار سئوالاتی از دانشجویان و کارشناسان قرآنی دانشگاه کرد که یکی از کارشناسان کانون قرآن و عترت ازتعامل نسبی با این تشکل ها خبر داد.

افراش همچنین در ادامه سخنان خود خواستار تقویت برنامه های قرآنی کانون قرآن و عترت دانشگاه شد و گفت: امید است که فعالیت های کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با درایت و تلاش کارشناسان مربوطه بیش از پیش بهتر شود.

همچنین در ادامه این نشست دکتر کمالوند کارشناس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت تقویت کانون های قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور گفت: امید است دانشجویان و فعالان کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها از جمله دانشگاه سبزوار با ارایه طرح های نوآورانه در راستای تقویت فعالیتهای این کانون، بتوانند گامهای موثری در راستای اهداف مورد نظر بردارند.

کمالوند به لزوم برگزاری دوره های مختلف طرح تربیت دانشجومعلم در فضاهای دانشگاهی تاکید کرد و گفت: دانشجویان خواستار بررسی بیشتر این طرح و درنظر گرفتن اساتید مجرب در این طرح هستند که تلاش داریم در برگزاری دوره های طرح تربیت دانشجو معلم از نیروهای انسانی باتجربه و توانمند استفاده کنیم.

در ادامه این نشست یکی از کارشناسان کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خواستار تامین مکان و فضاهای لازم برای استقرار کانون قرآن و عترت دانشگاه و همچنین تخصیص بودجه مناسب برای فعالیت بهتر این کانون شد.

همچنین برخی از دانشجویان حاضر دراین نشست، خواستار بررسی بیشتر سهمیه بندی در مسابقات قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور شدند که معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این زمینه قول های مساعدی داد

در ادامه کارشناس کانون قران و عترت دانشگاه خواستار مکان و بودجه مناسب در خور این کانون شدند و از اقدامات خود در بخش های مختلف سخن گفتند ایشان از بالا بردن ظرفیت کتبی و نیروی انسانی خبر دادند و خواستار شدند که بودجه کانون قرآن و عترت را از بخش فرهنگی جدا کنند

جناب اقای کمالوند خواستار طرح های نو آوارانه شدند تا بتوانند برای طرح ها بودجه مناسبی دریافت کنند

جناب اقای افراش از تعامل کانون با تشکل های قرانی شهر سبزوار پرسش نمودند که کارشناس کانون قران و عترت از تعامل نسبی با این تشکل ها خبر دادند.

جناب اقای افراش خواستار برنامه های قرانی خاص هماهنگ با معاونت دانشجویی شدند و اظهار امیدواری کردند که فعالیت های این کانون بیشتر شود جناب اقای کمالوند به گذاشتن دوره ارتقا در بحث دانشجو – معلم اشاره کردند و دانشجویان خواستار بررسی بیشتر این طرح و بودن استاد مجرب در این طرح شدند.

گفتنی است تیمی از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ظهر روز سه شنبه به سرپرستی دکتر حسام الدین علامه قائم مقام نظارت و برنامه ریزی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در بازدید یک روزه از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار  در نشست های مختلف با کارکنان و دبیران کانون های دانشگاهی و ... شرکت کردند و از امکانات صنفی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، خوابگاه ها و سلف سرویس های دانشجویی دیدن کردند.

 


 


٠٧:٥٤ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٧١٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: