چاپ        ارسال به دوست

بازدید کارشناس امور دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه های دانشجویی

 

 علی محمدی، کارشناس امور دانشجویی وزارت بهداشت دیروز سه شنبه ۱۸ مهر ماه در ادامه برنامه های سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه به سبزوار، از تمامی بخش های مجموعه خوابگاهی دخترانه حضرت زینب(س) دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید به عمل آورد.

به گزارش مفدا، علی محمدی، کارشناس امور دانشجویی وزارت بهداشت دیروز سه شنبه ۱۸ مهر ماه در ادامه برنامه های سفر یک روزه تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه به سبزوار،  از تمامی بخش های مجموعه خوابگاهی دخترانه حضرت زینب(س) دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بازدید به عمل آورد.

وی در این بازدید که به مدت دو ساعت به طول انجامید کارشناسان امور دانشجویی وزارت بهداشت از تمامی بخش های مجموعه خوابگاهی دخترانه حضرت زینب(س) دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و بخش های سلف سرویس این خوابگاه و همچنین وضعیت  اماکن فرهنگی، سالن اینترنت، وضعیت ایمنی  این خوابگاه دیدن به عمل آورد.

محمدی در این بازدید بر لزوم بهبود وضعیت این خوابگاه دخترانه تاکید کرد و گفت: قطعا این بازدیدها در راستای ارتقای وضعیت کیفی خوابگاه ها انجام خواهد شد و تلاش داریم با بررسی نقاط ضعف و قوت در بخش خوابگاهی، گامی  موثر در راستای افزایش سطح کیفی اسکان دانشجویان برداریم.

وی بر ضرورت بهبود وضعیت غذای دانشجویی این دانشگاه تاکید کرد و گفت: لازم است مدیران و مسئولان دانشجویی این دانشگاه در راستای تامین غذای دانشجویان، اقدامات موثری انجام دهد و به بحث کیفی سازی این مساله توجه بیشتری شود.

کارشناس امور دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: بدون شک بهبود وضعیت خوابگاه ها از جمله خوابگاه دخترانه حضرت زینب(س) سبزوار نیازمند ارتباط دو سویه دانشجویان اعم از اعضای شورای صنفی و مسئولان مربوطه است و قطعا این تعامل و ارتباط دو سویه باید بیش از پیش تقویت شود.

وی در جریان این بازدید در هر بخش از این مجموعه خوابگاهی، در خصوص امکانات موجود سئوالاتی از مسئولان خوابگاه پرسیدند و به بررسی کامل تمامی واحدها و امکانات موجود در این بخش پرداخت.

کارشناس امور دانشجویی وزارت بهداشت همچنین از سلف خوابگاه دخترانه حضرت زینب(س) بازدید به عمل آورد و درخصوص تجهیزات موجود، مدرک تحصیلی مسئولان سلف، کارت بهداشت کارکنان سوالاتی پرسیده و از دانشجویان در زمینه رضایتمندی آنها از غذای سلف نیز نظرسنجی به عمل آمد

محمدی در ادامه بازدید از مجموعه خوابگاهی دخترانه حضرت زینب(س) به نکات مثبتی از این مجموعه خوابگاهی اشاره کردو گفت: این خوابگاه دارای نکات و خصوصیات مثبتی همچون تجهیز به پیست دوچرخه سواری و فضای سبز بسیار مناسب دارد که قطعا این فضای سبز و وجود پیست دوچرخه سواری می تواند در ایجاد روحیه نشاط و شادابی دانشجویان و ایجاد انگیزه و رغبت دانشجویان به ورزش بسیار موثر باشد.

وی در عین حال گفت: در  مجموعه خوابگاهی حضرت زینب(س) به لحاظ تجهیزات موجود و فضای اتاق ها به تناسب تعداد دانشجویان، مشکلاتی وجود دارد که امید است در آینده نزدیک این مشکل مرتفع شود.

در ادامه این بازدید، کارشناسان امور دانشجویی وزارت بهداشت از خوابگاه پسرانه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز بازدید به عمل آوردند و از بخش های مختلف خوابگاهی این مجموعه دیدن کردند. 

بازدید کارشناس تربیت بدنی وزارت بهداشت از اماکن و فضاهای ورزشی مجموعه خوابگاهی پسرانه  امام رضا(ع) دانشگاه

در ادامه این بازدید، اکرم حبیب لو  کارشناس تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از اماکن و فضاهای ورزشی مجموعه خوابگاهی پسرانه امام رضا(ع) بازدید به عمل آورد.

حبیب لو با اشاره به اینکه مجموعه خوابگاهی پسرانه امام رضا(ع) دارای فضاهای مناسب است، خاطرنشان کرد: این خوابگاه زمینه رشد و شکوفایی فراوانی دارد اما کمبودهایی نیز در این خوابگاه به چشم می خورد و نیاز است با تخصیص بودجه کافی وتوجه مسئولان این نیازها مرتفع شود.

کارشناس تربیت بدنی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: حیاط این مجموعه خوابگاهی که برای زمین های ورزشی مثل والیبال و فوتبال خط کشی شده است، آسفالت مناسبی ندارد .همچنین این خوابگاه نیاز به امکاناتی مثل وسایل بدنسازی و ورزشی دارد تا دانشجویان بتوانند به فعالیت های ورزشی بپردازند.

بررسی وضعیت اداره مشاوره  دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط دکتر طهماسبی نماینده اعزامی وزارت بهداشت  

در ادامه این بازدید دکتر  سیامک طهماسبی کارشناس امور دانشجویی و نماینده اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور در مجموعه خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از بخش های مختلف اداره مشاوره دانشجویی بازدید به عمل آورد و به بررسی وضعیت اداره مشاوره این دانشگاه و پرونده های موجود دانشجویان پرداخت.

وی در جریان این بازدید گفت: اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیاز به ارتقای فراوان دارد اما از لحاظ مکان و فیزیکی شرایط خوبی وجود دارد اما از لحاظ کادر متخصص بخصوص در حوزه پسران نیاز شدیدی وجود دارد.

طهماسبی خاطرنشان کرد: آشنایی با مشاوره و خدماتشان نیاز به تقویت بیشتری دارد. قطعا با تعامل بیشتر  و برنامه ریزی بهتر می توان در خصوص ارتقای سطح وضعیت مشاوره ای این دانشگاه تلاش کرد.

وی گفت: نیاز دانشجویان و علائم خطر زیاد است اما خدمات بسیار کم و این می تواند در کوتاه مدمت حداقل افت تحصیلی وحداکثر آسیب های اجتماعی را منجر شود. قطعا نیاز به هماهنگی بین ادارات و نگاه کلان بر محور سلامت روان دانشجویان باید بیش از پیش در این دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.


 


٠٨:٠٢ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٧١٦٥    /    تعداد نمایش : ٨٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: