چاپ        ارسال به دوست

آغاز اجرای طرح سلامت بهورزان در سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه از اجرای طرح مطالعه سلامت 306 بهورز خانه های بهداشت تحت پوشش دانشگاه  خبر داد . 

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه با تأکید بر اینکه اجرای طرح مطالعه سلامت بهورزان در حوزه بهداشت مبتنی بر اجرای عدالت است، تصریح کرد:  این طرح همزمان در کل کشور در حال اجرا می باشد که در سبزوار از امروز  21 آبان ماه  فاز اول آن در مرکز جامع خدمات سلامت جعفر آباد عملیاتی شد .

دکتر نوده با اشاره به اینکه طرح مطالعه سلامت بهورزان در قالب برنامه‌ای طولانی مدت 20 ساله  که هر 5 سال تکرار می شود بیان کرد: این طرح به منظور  تجلیل از مقام شامخ بهورزان و حفظ سلامتی آنان ،  این سنگرداران خط مقدم بهداشت روستا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد بهورزان تحت پوشش دانشگاه 306 نفر می باشد، گفت: این افراد در قالب بهورزان شاغل، بازنشسته و دانش‌آموز هستند که از نظر سلامتی جسمی و روحی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه با تأکید بر اینکه این طرح از سوی وزارت بهداشت انجام می‌شود که ما متولی اجرای آن هستیم، گفت: شایسته است که دیدگاه و نگاه علمی به این طرح و سلامت بهورزان داشته باشیم.

دکترنوده با اشاره به اینکه بهورزان با اجرای طرح مطالعه در چند مرحله از نظر سلامتی مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرند، تأکید کرد: از بهورزان شاخص‌های تن‌سنجی  ، معاینه پزشکی ، دندانپزشکی ، نمونه گیری خون ، نوار قلب و فشار خون انجام  و پرسشنامه های الکترونیکی  توسط آنان تکمیل می گردد .

وی با بیان اینکه طرح مطالعه سلامت بهورزان فرصتی است که سلامتی آن‌ها موردبررسی قرار گیرد، اظهار داشت: با توجه به اهمیت خدمات بهورزان در مناطق محروم ، ارتباط بین عوامل خطر و بیماری ها در این مدت مورد بررسی فنی و کارشناسی قرار می گیرد تا تمهیدات پیشگیرانه و درمانی صورت بگیرد .

 ١١:٣٦ - يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٧٣٨٢    /    تعداد نمایش : ١٠١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: