چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی معاونت بهداشتی خبر داد

اجرای پایلوت برنامه کودک سالم و مانا در شهرستان جوین

در راستای اجرای پایلوت بسته خدمتی کودک سالم و مانا در شهرستان جوین ، کارشناس اداره سلامت کودکان دکتر خوشنویس همراه با مدیرمسئول سلامت خانواده و جمعیت و کارشناس سلامت کودکان معاونت بهداشتی از شبکه بهداشت ودرمان جوین بازدید نمودند .

دکتر محمدرضا قزلقارشی ، رئیس شبکه بهداشت و درمان جوین ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه پایلوت کودک سالم و سامانه سیب ، اظهار داشت: رویکرد توجه به کودک و سلامتی او اولویت همیشگی است.

وی افزود : فرایند های ارائه خدمات به کودکان شامل مراقبتهای ادغام یافته ناخوشی های اطفال ، مراقبتهای ادغام یافته کودک سالم می باشد که برای استاندارد سازی ارائه خدمات مراقبتی کودکان ، آموزش کارکنان تیم سلامت با استفاده از بوکلت چارتهای ویژه پزشک و غیر پزشک طراحی شده صورت می گیرد.

دکتر قزلقارشی اظهار داشت : در صورت بر خورداری از مراقبتهای استاندارد ،کودکانی که هنوز نشانه های بیماری در انها ظاهر نشده است در قالب پیشگیری اولیه و کودکان بیمار در قالب پیشگیری ثانویه و ثالثیه ، دوران کودکی را به سلامتی طی خواهند کردو این برنامه مراقبت‌های جدید شامل ارزیابی کودک ازنظر شنوایی، ژنتیک، بدرفتاری با کودک، و مشاوره با مادر در مورد عوامل محیطی مؤثر بر سلامت کودک، همچنین ارزیابی ازنظر بیماری‌های متابولیک انجام می شود.

وی ادامه داد: انجام این مراقبت‌ها و غربالگری‌ها منجر به شناسایی زودهنگام کودکان سالم ازناسالم شده و از عوارض جبران‌ ناپذیر آن جلوگیری می‌کند./140


١٢:٢٢ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٧٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٨٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: