چاپ        ارسال به دوست

کشف و توقیف 3500 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، تاریخ گذشته و غیر بهداشتی در سبزوار

 

طی بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط، سازمان دامپزشکی و اداره صنعت معدن تجارت از سطح عرضه مواد غذایی، دو انبار مخفی و زیر زمینی کشف شد.

روابط عمومی معاونت بهداشتی / دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: طی بازدید مشترک کارشناسان بهداشت محیط، سازمان دامپزشکی و اداره صنعت معدن تجارت از سطح عرضه مواد غذایی، دو انبار مخفی و زیر زمینی کشف شد.

وی افزود: در مجموع از این دو انبار 50 دبه خیار شور، 18 حلب و 464 دبه رب گوجه فرنگی، به وزن حدودی 3 هزار و 500 کیلوگرم گشف و توقیف شد.

دکتر نوده گفت: درراستای اجرای ماده 14 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و بهداشتی و با هماهنگی مقام قضایی نسبت به توقیف و جمع آوری مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد و غیر بهداشتی از جمله خیار شور، رب، کباب لقمه و سس مایونز  از دو انبار مذکور اقدام شد.

رئیس مرکز بهداشت سبزواربا اشاره به ضرورت ارتقاء سلامت غذایی در جامعه اضافه کرد: با توجه به موضوع ارتقاء سلامت غذایی شهروندان که از اولویت های مهم و رسالت های اساسی معاونت بهداشتی است، این تکلیف همواره در دستور کار و سرلوحه بازرسان بهداشت محیط قرار داشته و با جدیت پیگیری می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تاکید کرد: همشهریان گرامی حتما در هنگام خرید مواد غذایی به مشخصات بهداشتی، تاریخ تولید و تاریخ انقضای درج شده بر روی کالا دقت داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در اصناف مواد غذایی، مراتب را با شماره گیری سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

 


١٤:٠٧ - سه شنبه ٩ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٠١    /    تعداد نمایش : ٢٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: