چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه ستاد بحران شهرستان جغتای

  جلسه ستاد بحران شهرستان جغتای با حضور نماینده ولی فقیه حاج آقای موحدی پور امام جمعه، دکتر محبی فرماندار و مسئولین اداره های شهرستان در محل باز فضای فرمانداری جغتای برگزار شد.

   روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جغتای/ مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت با تأکید به انجام وظایف ابلاغی دستگاه ها  و حساسیت و جدیت بیشتر آنها در جلوگیری از ورود بیماری کرونا ویروس به شهرستان جغتای، گزارشی از فعالیت های انجام گرفته بویژه اعزام تیم های آموزشی به اماکن عمومی، اداره ها و... در مورد آموزش پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا در شهرستان، و آمادگی مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان ولی عصر را ارائه کرد.

  وی افزود: با توجه به اینکه تاکنون خوشبخانه مورد مثبتی در شهرستان جغتای مشاهده نشده، لذا می طلبد همه مسئولین اداره ها در جهت جلوگیری و انتقال کروناویروس توسط افراد مسافر از شهرستان های آلوده به شهرستان جغتای همکاری و همراهی لازم را در جهت مهار این بیماری داشته باشند.

   مهندس زرقانی در ادامه از همکاری و همراهی امام جمعه، فرماندار، فرماندهی نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بخشداران، مسئولین و پرسنل اداره ها در جهت پیشگیری از بیماری کرونا ویروس و حفظ سلامتی مردم، و همه  مردم در عدم برگزاری مراسمات، تا رفع بیماری کرونا ویروس از کشور تقدیر و تشکر کرد.

   وی در ادامه با تأکید مجدد به رعایت بهداشت فردی گفت؛ بیماری ویروس کرونا با رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مرتب دست‌ها با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه، و استفاده از مواد ضدعفونی کننده، مانند وایتکس 2درصد(20سی سی در یک لیتر آب)و الکل 70درصد را جهت ضدعفونی نمودن سطوح قابل پیشگیری است.
    شایان ذکر است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن پنج مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با جمعیتی حدود 55هزار نفر در غرب خراسان رضوی قرار دارد.


١٣:٣٣ - شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ١١٥١٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: