چاپ        ارسال به دوست

غربالگری مسافران درمبادی ورودی شهرستان جغتای

طرح پایش و تست غربالگری بیماری کرونا ویروس درمبادی ورودی  شهرستان جغتای درحال اجراست.

  به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان جغتای؛ دکتر مرتضی محبی فر فرماندار جغتای ضمن تقدیر از ریاست و پرسنل شبکه بهداشت و مسئولین همکار کننده دراین ایستگاه ها، از همشهریان جغتای خواست با رعایت بهداشت فردی، اجتماعی و نکات بهداشتی در کنترل و شکست بیماری کرونا ویروس کوشا باشند.

  مهندس حسین زرقانی رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان جغتای گفت؛ دراین ایستگاه ها که از طرف جاجرم در روستای آزادوار و از طرف سبزوار واقع در فلکه امام رضا(ع)جغتای به صورت 24 ساعته فعال است، با استقرارکانکس و با مشارکت بسیج اقدام به انجام تب سنجی و مشاوره درخصوص پیشگیری از کرونا ویروس کرده‌ است.

    وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از ابتلا به این بیماری گفت: تیم‌های غربالگری شبکه بهداشت، هلال احمر و نیروهای بسیج ونیروی انتظامی ضمن تکمیل پرسشنامه و تب سنجی برای افراد وارده به شهرستان اقدام به ارائه مشاوره می‌کنند.

    وی یادآور شد: ارائه بروشورآموزشی، ارجاع به مرکز بهداشتی ودرمانی محمدآباد در صورت نیاز و ماندن در خانه به مدت 14 روز، از دیگر فعالیت‌های تیم‌های غربالگر بیماری کرونا ویروس شبکه بهداشت و درمان جغتای است.

   گفتنی است، این طرح از روز پنجشنبه 22 اسفند ماه با همکاری شورای تأمین شهرستان جغتای، هلال احمر، بسیج و شبکه بهداشت درشهرستان آغاز شده است و تا پایان طرح مبارزه و پیشگیری از بیماری کرونا ویروس ادامه دارد. وشهروندان باید مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی را جدی بگیرند،  پرهیز از مسافرت، حضور بی مورد در معابر، عدم روبوسی و دست ندادن، استفاده از ماسک در افراد دارای بیماری دیابتی ونقص ایمنی و سایر مواردی که در این خصوص توصیه‌ شده مورد تأکید است.
  شایان ذکر است شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای با داشتن 8 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی، یک بیمارستان و چهار پایگاه اورژانس جاده ای و شهری فعال تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و با جمعیتی حدود 55هزار نفر در غرب خراسان رضوی قرار دارد.١٢:٥٧ - يکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ١١٥٤١    /    تعداد نمایش : ٣٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: