چاپ        ارسال به دوست

همزمان با شروع ایام فعالیت جوندگان صورت گرفت؛

آغاز مرحله اول جونده کشی در شهرستان داورزن

با همکاری واحد مدیریت بیماریها و بهداشت محیط  شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن و در راستای کنترل بیماری سالک در منطقه جنوبی شهرستان داورزن، اولین مرحله عملیات جونده کشی در مناطق آلوده به سالک در شهرستان(روستای چشام، باقرآباد،چوبین و خسروآباد) انجام شد.

ابوالفضل داورزنی کارشناس مسئول واحد مدیریت بیماری ها در شبکه بهداشت و درمان، ضمن تشکر از همکاری بخشداری مرکزی داورزن و بخشداری بخش باشتین و دهیاران محترم، گفت: عملیات در سال جدید با جدیت بیشتر در دستور کار قرار گرفته و اولین مرحله جونده کشی با همکاری بین بخشی و حضور بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای مناطق آلوده و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت مقیسه، براساس برنامه زمان بندی شده انجام شد.

مهندس شهرآبادی مسئول بهداشت محیط شبکه نیز ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری مردم و شوراهای اسلامی و دهیاران مناطق آلوده با تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان، از شروع مه پاشی مناطق آلوده در آینده نزدیک خبر داد.

لازم به ذکراست، سالک بیماری پوستی است که با گزش پشه خاکی آلوده به نوعی انگل منتقل شده و سالانه حدود دو میلیون مورد از این بیماری در سراسر دنیا و از جمله ایران اتفاق می افتد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 


١١:٤٣ - دوشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١١٨٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: