چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه خبرداد؛

شناسایی و پلمپ یک مرکز زیبایی مداخله گر در امور درمان در سبزوار

معاون درمان دانشگاه از شناسایی و پلمپ یک آرایشگاه زنانه به دلیل دخالت در امور درمان در سبزوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان / دکتر محمد نعمت شاهی اظهار کرد: طی بازدید های مشترک همکاران نظارت بر درمان و همچنین همکاران بهداشت محیط دانشگاه یک واحد آرایشگاه زنانه که بدون داشتن مجوزات اولیه که به انجام اعمالی همچون لیزر، اقداماتی زیبایی بدون گرفتن مجوز فنی و ... می نمود شناسایی و پلمپ شد.

وی افزود:طبق ماده 3 قانون مقررات امور پزشکی ودارویی هرگونه فعالیت آرایشگاه های زنانه در امور پزشکی  غیرمجاز و افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی می گردند.

معاون درمان دانشگاه اضافه کرد: اگرچه آرایشگاه‌‎ها فقط باید در حوزه آرایشی به بانوان خدمات ارائه کنند، اما این روزها یکی از بزرگ ترین آسیب آرایشگاه‌های زنانه، دخالت مستقیم و غیرمستقیم آرایشگران در امور پزشکی است که سلامت همشهریان را به خطر انداخته است و باعث شیوع بیماری های واگیر در جامعه می گردد.

دکتر نعمت شاهی بیان داشت: انجام تاتو و خالکوبی، بوتاکس، تجویز وفروش داروهای لاغری و چاقی، الکترولیز، لیزر درمانی، هیدرودرمی، پیلینگ پوست، سوراخ کردن گوش، ناف و بسیاری دیگر از موارد تنها نمونه‌ای از اقدامات و دخالت آرایشگران در امور پزشکی است.

وی تاکید کرد: به طور کلی تبلیغ و انجام اقداماتی که به منظور زیبایی صورت می‌گیرد و جنبه درمانی دارد یا می تواند به پوست آسیب برساند، در این اماکن ممنوع است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مراکز غیرمجاز و یا افراد فاقد صلاحیت  در حوزه درمان با شماره 44011066 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به تعطیلی و معرفی به مراجع قضایی اقدام لازم صورت گیرد.

 


١٣:٤١ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩    /    شماره : ١١٩٠٤    /    تعداد نمایش : ٣١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: