چاپ        ارسال به دوست

مدیر مسئول و سردبیر نشریه گیمسا:

دانشجویان در جشنواره "تیتر۱۰" نقاط قوت و ضعف خود را می‌شناسند

سوسن کیخسروی از برگزیدگان دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی معتقد است، جشنواره "تیتر۱۰" می‌تواند در شناساندن نقاط قوت و ظعف دانشجویان در حوزه مطبوعات موثر باشد.

به گزارش مفدا، سوسن کیخسروی دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و مدیر مسئول و سردبیر نشریه گیمسا در این دانشگاه است.وی که در دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی"تیتر۱۰" حضور دارد، با اشاره اهمیت فعالیت دانشجویی در عرصه رسانه و نشریات  گفت:حضور در فعالیت‌های رسانه‌ای و جشنواره نشریات دانشجویی "تیتر ۱۰ " باعث آشنایی بیشتر دانشجویان با چالش‌ها و مشکلات جامعه می‌شود، چرا که تنها رسالت دانشجو، درس خواندن نیست و در کنار کسب علم، آگاهی از مسائل پیرامون نیز  از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی در همین زمینه تأکید کرد: دانشجویانی که در زمینه نشریات به فعالیت می‌پردازند علاقه دارند تا نتیجه زحمات خود را ببینند بنابراین  برگزاری جشنواره نشریات "تیتر ۱۰ " توانسته به خوبی این امر را محقق و در شناساندن نقاط ضعف و قوت دانشجویان در عرصه مطبوعات موفق باشد.
سوسن کیخسروی شرکت کننده که در کارگاه طنزنویسی این دوره از جشنواره شرکت کرده است، افزود: برگزاری کارگاه‌های تخصصی در حاشیه جشنواره فرصت مناسبی است تا دانشجویان با مسائل فنی آشنا شوند و معتقدم دانشجویان باید سعی کنند با شرکت در این کارگاه‌ها که از تنوع بسیاری نیز برخوردار است، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را شناسایی کنند و از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را ببرند.
وی در ادامه یکی از تهدیداتی که موجب تضعیف نشریات دانشجویی می‌شود را عدم حمایت مسئولان دانشگاهی دانست و توضیح داد:عدم همکاری مسئولان دانشگاه با دانشجویان اصحاب رسانه باعث بی نظمی و اختلال در روند پیشرفت آن‌ها می‌شود و  این مسائل باعث سرخوردگی دانشجویان و به وجود آمدن احساس دیده نشدن از سوی مسئولان دانشگاه‌ها  خواهد شد که بزرگترین لطمه را به فعالیت‌های دانشجویی می‌زند.. به همین علت از مسئولان دانشگاه‌ها این تقاضا را دارم که با حمایت‌های خود باعث عدم شکل گیری این احساس در دانشجویان شوند.  
این دانشجو خاطرنشان ساخت: آشنایی با اصول و فنون حرفه‌ای نشریات و رسانه  یکی از مهم‌ترین مزیت‌های برگزاری کارگاه‌های تخصصی در این دوره از جشنواره است.
کیخسروی در خاتمه افزود: امیدوارم پس از اتمام جشنواره تیتر۱۰ بتوانیم فعالیت‌های گسترده‌تری نسبت به گذشته در زمینه نشریات داشته باشیم و از آموزه‌های مفید این کارگاه ها، استفاده لازم را ببریم.


١١:٤٤ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٩٢    /    تعداد نمایش : ٣٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: