چاپ        ارسال به دوست

سبد غذایی حمایتی مادران باردار

مرحله هفدهم سبد غذایی حمایتی جهت مادران باردار و شیرده شهرستان داورزن توزیع گردید

مرحله هفدهم سبد غذایی مادران باردار و شیرده نیازمند به حمایت تغذیه ایی، با هدف ارتقاء سطح سلامت تغذيه ای زنان باردار و شيرده نيازمند و دچار سوء تغذيه، با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان داورزن و مؤسسه بنياد علوی توزیع شد.

فاطمه سیدآبادی کارشناس تغذیه شبکه با اعلام این خبر افزود: نوزادانی که با وزن کمتر از 2500 گرم متولد می­شوند بیشتر در معرض ابتلاء به سوء تغذیه و بیماریهای مختلف از جمله اسهال بوده و خطر مرگ و میر در آنان بیشتر از نوزادانی است که با وزن طبیعی متولد شده­ اند.

وی گفت: در حال حاضر سوء تغذیه ی مادر یکی از مهم ترین علل برای تولد نوزاد کم­ وزن در کشور است.

سید آبادی در ادامه با تشکر از مسئولین بنیاد علوی گفت: اجرای برنامه های حمایتی و تخصیص سبدهای غذایی به این گروه، از­جمله اقداماتی است که می­ تواند آمار شیوع تولد نوزادان کم­ وزن را کاهش دهد، که خوشبختانه این برنامه با همت مؤسسه بنیاد علوی در حال اجرا است.

لازم به ذکر است، وزن کمتر از 45 کيلوگرم در قبل از بارداری،BMI  کمتر از 5/18، هموگلوبين کمتر از 11 گرم در دسی ليتر (در سه ماهه دوم بارداری)، دوقلويی و بيشتر و وزن گيری نامطلوب دوران بارداری بر اساس جدول ميزان افزايش وزن بر حسب، شاخص های انتخاب مادران باردار جهت تحت پوشش قرار گرفتن برنامه می باشد./ تاج مزینانی


 


٠٩:٢٨ - شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٧٣٨٠    /    تعداد نمایش : ٥١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: