چاپ        ارسال به دوست

واحد بهداشت محیط معاونت بهداشتی خبرداد.

اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی در شهرستان سبزوار

مهندس عمادی نژاد مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت سبزوار  از اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند 93 تا 15 فروردین 94 خبر داد.

به گزارش خبرنگار وبدا / مهندس عمادی نژاد در حاشیه اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی اظهار داشت:  این مانور همزمان با سراسر کشور و با حضور تمام بازرسین بهداشت محیط شهرستان سبزوار اجرا شد.

وی با بیان اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی هر سال در آستانه نوروز و در راستای ارایه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به همشهریان، مسافرین و زائران بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) اجرا می‌شود، گفت: هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی نظارت و کنترل بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی است.

مسئول بهداشت محیط با اشاره به زمان اجرای طرح گفت: طرح نظارتی بسیج سلامت نوروزی از اول اسفند ماه سال‌جاری آغاز شده و تا 15 فروردین سال 94 ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در طی این طرح، نظارت‌های پیگیر و مستمر کارشناسان بهداشت محیط بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و نیز اماکن عمومی و رستوران‌ها طبق برنامه تنظیمی و زمان‌بندی ادامه خواهد داشت، گفت: در این طرح هشت تیم بازرسی نظارت بر مراکز هدف را در این برنامه بر عهده دارند.

عمادی نژادگفت: نمونه‌برداری از مواد غذایی مشکوک، بازدید از مراکز پخش مواد غذایی ، کلر سنجی آب، پخش تیزرهای آموزشی با موضوعات بهداشت و درمان در محل اسکان مسافران نوروزی و پارک‌ها و نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی آب در ایام نوروز توسط نیروهای کشیک در شبکه های بهداشتی درمانی تحت پوشش معاونت بهداشتی دانشگاه  انجام می‌شود.

مسئول بهداشت محیط با بیان اینکه22 نفر از بازرسان بهداشت محیط از ساعت 8 الی 20 شب آمادگی کامل دارند تا در ایام تعطیلات نوروزی به مردم و مسافران خدمات بهداشتی درمانی ارایه خدمت کنند،

وی تصریح کرد: شهروندان و مسافران علاوه بر حضور در مراکز بهداشتی درمانی می‌توانند با تماس با به سامانه ارتباطات مردمی وزارت بهداشت ( تلفن 1490) و يا شماره 05144647993 (ستاد فوريت هاي سلامت محيط دانشگاه)  شکایات، انتقادات و گزارشات خود را در زمینه‌ بهداشت مطرح کنند. /سلمانیان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


١٠:٥١ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ١٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٢١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: