اخبار > نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز ، غذا و تخم مرغ


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز ، غذا و تخم مرغ

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خوشاب : نشست هم اندیشی برنامه ریزی جهت روز ، غذا و تخم مرغ با حضور ریاست شبکه بهداشت ودرمان خوشاب و جمعی از مسئولین واحدهای ستادی در اتاق رئیس شبکه بهداشت شهرستان برگزار گردید.

دکتر احمدی در ابتدای جلسه ضمن تأکید بر اهمیت بالای مناسبت های بهداشتی مهرماه و اولویت آموزش به گروه هدف در آنها گفت: کودکان ارزشمندترین سرمایه ملی هرجامعه ای هستند. هفته ملی کودک وروزجهانی کودک فرصت خوبی‌است  که همگان مخصوصا متولیان امر بر نیازهای این قشرازجامعه معطوف شوند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری 16اکتبر(24مهرماه)با عنوان روز جهانی غذا ترویج فرهنگ مصرف غذای سالم و مدیریت تأمین انواع غذا را از جمله راهکارهای موثر در راستای تأمین سلامت عمومی جامعه دانست تصریح نمود: امیدواریم با سرمایه گذاری هدفمند و برنامه ریزی راهبردی در زمینه اصلاح الگوی مصرف،  تامین نیاز ریز مغذی ها و درشت مغذی ها بمنظور داشتن زندگی سالم و فعال شاهد توسعه امنیت غذایی پایدار در سطح ملی باشیم.

شایان ذکر است در ادامه شیما رمضانی کارشناس تغذیه شبکه بهداشت نیز با اشاره به نامگذاری 17مهرماه به عنوان روز جهانی تخم مرغ در خصوص اهمیت مصرف این ماده غذایی در سفره خانوار بعنوان غذای کامل، مقوی و مغذی مواردی ارائه نمود و ادامه داد: با توجه ارزش بالای تخم مرغ در تأمین پروتیین بدن، وجود 13نوع ویتامین و مواد معدنی ضروری در ان و اهمیت تخم مرغ در رشد و نمو جنین و تقویت حافظه آموزش گروههای هدف در خصوص مصرف خانواده ها ضروری می باشد.

 

گفتنی است در این کمیته برگزاری  جلسات آموزشی با محوریت تخم مرغ و الگوی غذایی سالم در سطح مراکز و خانه های بهداشت ،و جلسات در سطح مدارس ، برگزاری صبحانه سالم در یکی ازمهد کودک های شهرستان و مسابقه ، برگزاری مسابقه طبخ غذای سالم در سطح یکی از مدارس با هدف اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی و مصوب گردید.٠٩:٥٠ - چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٨


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: