چاپ        ارسال به دوست

تشریح طرح بسيج ملي کنترل فشار خون بالا برای فرماندار شهرستان سبزوار

 

دکتر مسلم رئیس دانشگاه به همراه دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی با فرماندار شهرستان سبزوار مهندس برادران دیدار کردند.  

در این دیدار دکتر علیرضا مسلم اظهار داشت: بسيج ملي کنترل فشار خون بالا از 27 ارديبهشت به صورت رسمی کار خود را شروع مي‌کند و طبق زمان بندي، اجراي این طرح تا 15 تير 98 ادامه خواهد داشت و درتاریخ 7 مهر ماه همزمان با روز جهاني قلب گزارش نهايي کمپين اعلام مي‌شود.

در ادامه دکتر مسلم افزود: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا یک کمپین بزرگ ملی و عمومی است که به ریاست وزیر بهداشت و دستور رئیس جمهوری به تمام دستگاه‌ها برای همکاری با آن تشکیل شده و دبیری این شورا را معاون بهداشت وزارت برعهده دارد.
وی بیان کرد: درباره همکاری سایر دستگاه‌ها نیز نامه‌ای به وزارت کشور ارسال شده تا همه استانداران برای فراگیر شدن کمپین و اجرای بهتر برنامه‌ها به این کار بزرگ ملی ورود پیدا کنند.

دکتر نوده معاون بهداشتی گفت: از بین 40 میلیون نفر از افراد بالای 30سال کشور که فشار خون آنها پایش می‌شود، افراد دارای فشار خون بالا برای دریافت خدمات درمانی به سطوح بالاتر معرفی می‌شوند.

دکتر نوده اضافه کرد: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون  بالا در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برای 239 هزار نفر از جامعه هدف(افراد بالای 30 سال، زنان باردار در همه گروههای سنی و هر سن بارداری و بیماران کلیوی در همه گروههای سنی) اجرایی خواهد شد و اجرای این طرح قطعا آمار دقیقی را منعکس خواهد کرد و حتی با توجه به اینکه مردان به دلیل مشغله کاری کمتر برای چکاپ مراجعه می‌کنند این بسیج شاید افزایش آمار مردان مبتلا به فشار خون را در پی داشته باشد.

 


١٤:١٦ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: