چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هشتمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی سبزوار

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی، هشتمین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سبزوار در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت در آبان ماه برگزار شد.

 اردمه دادستان شهرستان سبزوار ضمن خوش امد گویی به حاضرین در جلسه گفت: همکاری کلیه ادارات در پیشگیری از بیماری آنفلوانزا ضروری می باشد.

وی ادامه داد: کفن و دفن اموات در بقاع متبرکه بخصوص امام زاده کوشک می بایست با نظارت بهداشتی بوده و از توسعه فضای مکانی برای این منظور جلوگیری به عمل آید.

دکتر نصرآبادی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری عنوان کرد: کمیته فنی متشکل از اداراتی شامل: شهرداری، سازمان آرامستان ها، مرکز بهداشت، نماینده دادستان، امور منابع آب و اداره اوقاف جهت نظارت بر وضعیت دفن تشکیل شده و از محل امام زاده بازدید میدانی بعمل آید.

در ادامه دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن اشاره به اهميت نقش پیشگیری در کنترل بیماری و در خصوص مراجعات و شکایات متعدد شهروندان ساکن در مجاورت امامزاده ها و اهمیت موضوع در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خواستار تعیین تکلیف دفن اموات در این اماکن شد.

کوشکی شهردار سبزوارگفت: جهت اطلاع رسانی برنامه پیشگیری از انفلوانزا چندین بیلبورد سطح شهر را جهت اطلاع رسانی در اختیار مرکز بهداشت قرار می دهد؛ وی ادامه داد طرح توسعه مکانی به منظور دفن اموات در امام زاده ها را متوقف می کند.

درادامه دکتر جغتایی ریاست سازمان دامپزشکی شهرستان سبزوار گفت: جهت کنترل آنفلوانزای مرغی، نظارت بیشتری بر حمل ونقل طیور و نهادهای دامی فاقد مجوز دامپزشکی خواهد داشت.

 

 

 


١٢:٠٥ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٧٣    /    تعداد نمایش : ٦١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: