چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

پوشش 70درصدی خدمات سلامت دهان و دندان دانش آموزان پایه ششم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: بیش از 5هزارو 500 دانش آموز پایه ششم  این شهرستان از خدمات سلامت دهان و دندان بهره مند شدند.

به گزارش وبدا/ دکتر فاطمه نوده در گفتگو با خبرنگار وبدا اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان،طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی پایه ششم ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی98 – 97 توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با همکاری اداره آموزش و پرورش اجرا شد.

وی با اشاره اجرای طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی با اولویت اجرا در این گروه سنی افزود:در این طرح 7هزارو 500دانش آموز پایه ششم ابتدائی توسط دندانپزشکان و مراقبین سلامت معاینه وغربالگری شده و برای دریافت خدمات دندانپزشکی مورد نیاز به مراکز دندانپزشکی دولتی و خصوصی معرفی شدند .

معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد:با تلاش دندانپزشکان مراکز خدمات جامع سلامت برای 5هزارو500 دانش اموز پایه ششم ابتدائی، 8هزار  ترمیم  و 2100هزار مورد کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری انجام  که در مجموع با اجرای طرح دهان عاری از پوسیدگی دندان بیش از 70 درصد دانش آموزان این مقطع عاری از پوسیدگی دندانی شدند.

دکتر نوده با بیان اینکه خدمات دهان و دندان برای مناطق روستایی و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ، بصورت رایگان انجام می شود،تصریح کرد: 38مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستائی و194 خانه بهداشت  تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

 


١١:٤٣ - پنج شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: