چاپ        ارسال به دوست

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد؛

مشارکت بیش از 600 پرستار در بسیج ملی کنترل فشار خون

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: بیش از 600 پرستاردر بیمارستان ها،مراکز آموزشی درمانی ،کلینیک ویژه و پایگاه های اورژانس سبزوار و شهرستان های تابعه در بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت دارند.

به گزارش وبدا / مجتبی لعل با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون در گفتگو با وبدا اظهار کرد: بیش از 20 درصد از جمعیت کشور مبتلا به فشارخون هستند که ۶۰ درصد آنها از فشارخون بالای خود اطلاعی ندارند و زمانی متوجه مشکل فشارخون بالای آنان می‌شویم که دچار سکته‌های قلبی یا مغزی می‌شوند.

وی توانمندسازی مردم در خود مراقبتی از خود، تعیین فشار خون، ارائه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل و مراقبت فشارخون را از اهداف این طرح ملی برشمرد وافزود: بیش از 600 نفر از گروه های پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در 12 ایستگاه در بیمارستان ها،مراکز آموزشی درمانی ،کلینیک ویژه و پایگاه های اورژانس سبزوار و شهرستان های تابعه  در دو شیفت در بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت دارند.

مدیر پرستاری دانشگاه با اشاره به تدوین شاخص های بررسی مشارکت پرستاران در این طرح اضافه کرد: تعداد پرستاران مشارکت کننده در طرح، تعداد شیفت کاری حضور پرستاران در طرح، مورد های جدید فشارخون که شناسایی می شوند، تعداد افرادی که آموزش می بینند و تعداد افرادی که ارجاع داده می شوند از جمله شاخص های بررسی مشارکت پرستاران در این طرح است.

وی با اشاره به کار گیری و استفاده از ظرفیت های دانشجویان در اجرای طرح غربالگری فشار خون،بیان داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با معاونت های درمان و فرهنگی،امتیاز شرکت در اردوهای جهادی جهت گروه های پرستاری که به صورت  داوطلبانه در این طرح مشارکت می کنند در نظر گرفته می شود.

مجتبی لعل با بیان اینکه اساتید، دانشجویان و پرسنل پرستاری با آگاهی از نقش مهمی که در راستای ارتقا سلامت جامعه دارند، تاکید کرد: امروز باید با کنترلفشار خون، ارایه آموزش، آگاه سازی و حساس کردن جامعه در کنترل، مراقبت و مدیریت فشارخون، جامعه را از این عامل پرخطر که به عنوان قاتل خاموش از آن یاد می شود آگاه نماییم.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطر نشان کرد: امید است تا با اطلاع رسانی مطلوب و دسترس بودن ایستگاه های فشارخون در بیمارستان ها و سطح شهر، شاهد حضور حداکثری مردم در بسیج ملی کنترل فشار خون باشیم.

 

 


١٣:٢١ - سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٣١١    /    تعداد نمایش : ٦٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: