چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خبرداد؛

پذیرش دانشجو در دو رشته دکترای تخصصی طب سنتی و بهداشت محیط

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: این دانشگاه در سال تحصیلی جاری دررشته های طب سنتی و بهداشت محیط در مقطع دکترای تخصصی دانشجو می پذیرد.

وبدا سبزوار / دکتر عقیل اله کیخسروی با اشاره به تحصیل بیش از 3هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار، در گفتگو با وبدا اظهارکرد:این دانشجویان در 29 رشته و 7 مقطع تحصیلی دکتری تخصصی بالینی، دکتری PhD، دکتری عمومی، دکتری تخصصی پژوهشی، کارشناسی ارشد، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی در 5 دانشکده مشغول به تحصیل می باشند.

وی با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی رشته طب سنتی ایرانی دراین دانشگاه،افزود: برای اولین بار در این دانشگاه از سال تحصیلی جاری، دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (PhD) و برای یک دوره در رشته طب سنتی ایرانی پذیرش خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه بیان داشت: استفاده از ظرفیت آیین نامه MD-PhD (پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی از میان دانشجویان پزشکی) در رشته طب سنتی مسیری برای نیل به این اهداف و تشویق دانشجویان پزشکی برای ورود به عرصه طب سنتی است.

وی ادامه داد: ورود مستقیم و بدون آزمون دانشجویان به این دوره و حذف بخش های مینور و کاهش دوره پزشکی عمومی و معاف از ارائه پایان نامه دوره پزشکی عمومی از جمله امتیازات این دوره به شمار می رود.

دکتر کیخسروی اضافه کرد: همچنین این دانشگاه با اخذ مجوز از سوی وزارت بهداشت در سال تحصیلی پیش رو دررشته بهداشت محیط مقطع دکتری تخصصی پژوهشی با رعایت حفظ سقف ظرفیت پذیرش دانشجو خواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارخاطرنشان کرد:علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به نشانی www.medsab.ac.ir  مراجعه نمایند.

 


١٣:٥٢ - چهارشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٥٥    /    تعداد نمایش : ٧١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: