چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

۴۲ درصد مرگ و میرها در سبزوار ناشی از بیماری قلبی است ‌

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: علت ۴۲ درصد مرگ و میرها در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار طی یک سال گذشته بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

وبدا سبزوار / دکتر فاطمه نوده در گفتگو با وبدا اظهار کرد:بیش فشاری خون از مهمترین علل بیماری‌های قلبی و عروقی است که سکته‌های قلبی و مغزی، عارضه‌های کلیوی و قلبی از عوارض این بیماری است.
وی افزود:دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برای کاهش این مرگ ومیرها با اجرایی کردن طرح خطر سنجی بیماری‌های قلبی عروقی، غربالگری و پیگیری بیماری‌های دیابت، فشارخون، چاقی و چربی خون و آموزش‌های مستمر گام‌های موثری برداشته است.
معاون بهداشتی دانشگاه اضافه کرد: تغییرات کوچک شیوه زندگی می‌تواند تغییرات قدرتمندی در سلامت قلب ما ایجاد کند و داشتن ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی در روز، ترک سیگار و یک رژیم غذایی سالم به پیشگیری از بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی کمک می کند.
 گفتنی است؛37 مرکز بهداشتی و درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن شهرستان‌های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند.


٠٩:١١ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: