چاپ        ارسال به دوست

از سوی ریيس سازمان اداري و استخدامي كشور؛

بخشنامه مقررات استفاده از ماسك در اماكن دولتي و اجرايي ابلاغ شد

پيرو بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۰۵‏/۰۶‏/۱۳۹۹ سازمان اداري و استخدامي كشور و با توجه به بند (۶) مصوبات چهلمين جلسه ستاد ملّي مديريت كرونا مورخ ۱۹‏/۷‏/۱۳۹۹ كه به تأييد رییس جمهور رسيده است، ریيس سازمان اداري و استخدامي كشور بخشنامه مقررات استفاده از ماسك در اماكن دولتي و اجرايي را به كليه دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده (۵) قانون مديريت خدمات كشوري ابلاغ كرد.
به گزارش وبدا، به نقل از  روابط‌ عمومي سازمان امور اداري و استخدامي كشور ، به موجب اين بخشنامه، مسئولان ادارات، مأموران حراست و نگهباني وف مسئولان كنترل ورود و خروج در كليه ادارات دولتي و مؤسسات عمومي غيردولتي موظفند از ورود مراجعان و كاركناني كه از ماسك بهداشتي استفاده نمي‌كنند به محيط‌‎هاي اداري جلوگيري كنند. هرگونه ارائه خدمات به اين‌گونه مراجعان نيز توسط مسئولان و كاركنان ادارات ممنوع است.

درصورت مشاهده هرگونه بي‌مبالاتي مسئولان ادارات و كاركنان مسئول ورود و خروج به ادارات و يا دريافت گزارش عدم‌ رعايت بند فوق از سوي بازرسان بهداشتي و مسئولان ذي‌ربط، مجازات‌هاي مقرر در بند (۱) بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۹ اين سازمان در مورد خاطيان اعمال خواهد شد و درصورتي كه عدم رعايت ضوابط ابلاغي ناشي از بي‌مبالاتي مديران و مسئولان واحدهاي اداري باشد، پرونده آنان به هيئت رسيدگي به تخلفات اداري منعكس خواهد شد.

طبق اين بخشنامه، مقامات موضوع ماده (۱۲) قانون رسيدگي به تخلفات اداري و مسئولان و مديراني كه اختيارات موضوع ماده (۱۲) براي اعمال مجازات‌ها به آنان تفويض شده است و هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري دستگاه‌هاي اجرايي موظفند خارج از نوبت به گزارش‌هاي مربوط به تخلفات موضوع اين بخشنامه و بخشنامه شماره ۲۹۰۸۲۳ مورخ ۵‏/۶‏/۱۳۹۹رسيدگي و گزارش اقدامات خود را به صورت ماهانه از طريق مسئولان هماهنگي هيات‌هاي دستگاه به دبيرخانه هيات عالي نظارت ارسال كنند.

اين بخشنامه در كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و واحدهاي تابعه آن‌ها كه در تهران بزرگ مستقر هستند و ادارات كل استان تهران و ديگر ادارات و واحدهاي اداري مستقر در شهر تهران لازم الاجرا و مسئوليت اجراي آن برعهده مديران و مسئولان ادارات در سطوح مختلف و واحدهاي حراست است.


١٣:٢٨ - چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: