چاپ        ارسال به دوست

سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب عنوان کرد؛

انجام بیش از یکهزارو 762 بازدید نظارتی در طرح شهید سلیمانی در خوشاب

سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب گفت:با اجرای طرح‌ شهید حاج‌ قاسم‌ سلیمانی در راستای مقابله با کرونا از 10 تاکنون بیش از یکهزارو 762 بازدید نظارتی از صنوف توسط بازرسین بهداشتی این شهرستان انجام شده است.

وبدا سبزوار/ حسین سلطانی در تشریح اقدامات طرح سلیمانی درجمع خبرنگاران اظهار کرد: این طرح در قالب 3 محور هماهنگ و منسجم همگام با سایر نقاط کشور در شهرستان خوشاب نیز در دستور کار قرار داده ایم  که  نظارت فرماندار و امام جمعه شهرستان با فعالیت مجاهدانه حوزه سلامت و بسیجیان مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهی خوب مردم، مبارزه با این ویروس از داخل خانه ها تا صحنه اجتماع تا نابودی این ویروس ادامه خواهد یافت.

وی همراهی و صبوری صنوف و بازاریان شهرستان در اجرای این طرح را همچون دیگر صحنه های اهداف ملی،مذهبی و انقلابی قابل تقدیر و ستایش دانست و افزود: با نظارت تیم های منسجم بازرسی 1762موردانجام که منجر به39اخطاریه و به ناچار10مورد پلمپ به علت عدم رعایت دستورالعملها شد.

سلطانی با اشاره به نقش پررنگ بسیج به‌عنوان بزرگ‌ترین اهرم کمک‌کننده به مدافعان سلامت،اضافه کرد: گرچه در اجرای طرح بزرگ و ملی شهید سلیمانی بسیاری از دستگاه‌های اجرایی و خدماتی با شبکه بهداشت و درمان همکاری دارند، اما بخش اعظم مسوولیت اجرایی این طرح بر عهده شبکه بهداشت و درمان و بسیج است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان خوشاب ضمن تشکر از تمامی ارگان ها و ادارات شهرستان خوشاب مهم ترین اقدامات شهرستان را توزیع بسته های معیشتی امر به معروف سلامت بازرسی و بازدید های مشترک از صنوف رهگیری و بیمار یابی، مراقبت از خانواده بیماران کرونایی، انجام تست سریع کرونا عنوان کرد.

 گفتنی است که طرح بسیج ملی شهید سلیمانی ،به منظور  "مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت "برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت" از ابتدای آذر بر اساس تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین در سراسر کشور اجرا میشود.

 


١١:١٧ - چهارشنبه ١٧ دی ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٥٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: