چاپ        ارسال به دوست

عیادت از استاد علوی مقدم،چهره ماندگار

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار و رئیس دانشگاه از دکتر علوی مقدم استاد برجسته وچهره ماندگار زبان وادبیات فارسی ایران عیادت کردند.

  روابط عمومی /  همزمان با عید سعید مبعث مهندس احمد برادران معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویزه سبزوار،دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه و دکتر رضا فروزان مدیر کلینیک ویژه تخصصی با حضور در بیمارستان واسعی از دکتر علوی مقدم استاد برجسته وچهره ماندگار زبان وادبیات فارسی ایران دیدار و احوال وی را جویا شدند.

دکتر سیدمحمد علوی‌مقدم، از استادان برجسته دانشکده ی ادبیات فارسی دانشگاه مشهد و دارای درجه دکتر ی زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تهران است. وی در ۲۹آبان سال ۱۳۱۱ شمسی در خانواده سید محمدعلی بن حاج میرزامحمد علوی ششتمدی، در سبزوار دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی خویش را در این شهر در نزد معلم فرزانه مرحوم حاج شیخحسن داورزنی، در دبستان ملی دانش و با رتبه شاگرد دومی در سطح شهرستان به پایان برد. دکتر علوی مقدم پس از پایان دوره تحصیلات علوم قدیم و جدید، در سال ۱۳۳۱ به شغل شریف معلمی روی آورد. در سال ۱۳۳۶ در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشسرای عالی تربیت معلم تهران قبول شد.در سال ۱۳۴۰ش، یکی از پنج نفری بود که در رشته دکتر ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران پذیرفته شد. دکتر علوی‌¬مقدم پس از کسب درجه دکتری در سال ۱۳۴۹ از دانشگاه تهران، به تحقیق و تدریس پرداخت و برای تدریس ادبیات فارسی، به دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه مشهد رفت و بیش از سی و پنج سال است با سمت دانشیاری و سپس استادی، به تدریس و تحقیق و پژوهش مشغول شد. در  سال از ایشان به عنوان چهره ماندگار رشته زبان و ادبیات فارسی تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است؛ چندی پیش استاد علوی مقدم به دنبال بیماری در مرکز آموزشی درمانی واسعی بستری و هم اکنون نیز دوره درمان و نقاهت را طی می کنند. 


١٠:٠١ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٨٢٠٠    /    تعداد نمایش : ١٣٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: