چاپ        ارسال به دوست

بهره برداری از دو پروژه بهداشتی در شهرستان سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه از بهره برداری از دو پروژه بهداشتی با اعتباری بالغ بر4 میلیارد ریال در شهرستان سبزوار خبر داد.

وبدا سبزوار / دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه اظهار داشت: همزمان با اعیاد خجسته شعبانیه در اردیبهشت ماه سال جاری پایگاه سلامت شهری شهرک ابوذر و خانه بهداشت روستای آریان با اعتباری  بالغ بر 4 میلیارد ریال با حضور مسئولین دانشگاه و شهرستان به بهره برداری رسید.

وی افزود:پایگاه سلامت شهری شهرک ابوذر  با اهداء زمین به متراژ 400 متر مربع  با زیر بنای150 متر مربع و با هزینه ساخت و تجهیز به مبلغ250 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه و سطح ملی به بهره برداری رسید.

معاون بهداشتی اضافه کرد: این پایگاه  جمعیت  12,530 نفر را تحت پوشش داردکه 8,215 نفر از جمعیت تحت پوشش دارای  پرونده الکترونیک سلامت می باشند و همچنین در این پایگاه سلامت  6 مراقب سلامت، 2 ماما و یک کارشناس مبارزه با بیماریها ارائه خدمت می نمایند.

دکتر نوده در ادامه تصریح کرد: همچنین خانه بهداشت روستای آریان با جمعیت 709 نفر و دارای یک روستای قمر (محمداباد)  با زیر بنای 90 متر مربع وبا هزینه ساخت و تجهیز به مبلغ 150میلیون  تومان از محل اعتبارات دانشگاه و سطح ملی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: کل جمعیت تحت پوشش این خانه بهداشت دارای  پرونده الکترونیک سلامت می باشندو خدمات درمانی و بهداشتی با حضور پزشک از مرکز سلامت بن قن ارائه می گردد.

معاون بهداشتی تصریح کرد:  این خانه بهداشت جایگزین خانه بهداشت قدیم که قدمت بالا و فرسوده داشت شد وجزء 59 پروژه مورد تفاهم با وزارت متبوع  می باشد.


 

 


٠٨:٥٧ - شنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٨٣٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: