چاپ        ارسال به دوست

انجام عمل هیستروسکوپی برای اولین بار در سبزوار

جراح و فلوشیپ انکولوژی زنان از انجام موفقیت آمیز عمل هیستروسکوپی برای اولین بار در سبزوار خبر داد.

وبدا سبزوار / دکتر آگاه جراح و فلوشیپ انکولوژی زنان،معاون آموزشی و عضو هیات علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت: عمل هیستروسکوپی برای اولین بار در سبزوار در اردیبهشت ماه سال جاری با موفقیت انجام شد.

وی افزود: با مراجعه خانم جوانی با علائم خونریزی نامرتب و لکه بینی به بیمارستان و انجام سونوگرافی های متعدد ، یک توده در داخل رحم این بیمار مشاهده شد.

متخصص زنان و زایمان در ادامه اضافه کرد: پس از انجام معاینات و اقدامات لازم برروی بیمار، توده داخل رحم با دستگاه هیستروسکوپ و اجرای تکنیک های لازم با موفقیت خارج شد.

معاون آموزشی دانشگاه با اعلام مساعد بودن حال بیمار و ترخیص وی از بیمارستان تصریح کرد: عمل هیستروسکوپی نوعی عمل جراحی است که حداقل آسیب را به بیمار وارد می کندو زمان بهبود بسیار سریع است.

دکتر آگاه گفت: در این نوع عمل هیچ شکافی در شکم ایجاد نمی شود بنابراین درد پس از زایمان به حداقل رسیده و عفونت ناشی از زخم نیز ایجاد نمی گردد.

وی در ادامه با اشاره به مزایای هیستروسکوپی اظهار داشت: از هیستروسکوپی برای بررسی پوشش داخلی رحم و آسیب های درون رحمی و بررسی حفره رحم نیز جهت بیمارانی که مشکل بارداری دارند استفاده می گردد.

که موجب خونریزی های سنگین می شوند، استفاده می کنند.

 ١٠:٢٢ - سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٣٨٧    /    تعداد نمایش : ١٧٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: