چاپ        ارسال به دوست

ورود دانشگاه به رتبه بندی جهانی سایماگو

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: در آخرین رتبه بندی جهانی موسسه سایماگو که سالانه عملكرد پژوهشي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي جهان را ارزيابي مي‌نمايد،دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توانست به نظام رتبه بندی سایماگو ورود پیدا کند.

وبدا سبزوار/ دکتر فرشته قراط معاون تحقیقات وفناوری دانشگاه روز یکشنبه مورخه 14 مرداد ماه سال جاری در گفتگو با وبدا اظهارکرد: در آخرین رتبه بندی جهانی سایماگو که در ماه جولای 2018 اعلام شد، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توانست به نظام رتبه بندی سایماگو ورود پیدا کند و رتبه 81 را دربین کل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور کسب نماید.

وی افزود: این رتبه بندی بر اساس شاخص مقالات نمایه اسکوپوس(با وزن50%) ، شاخص نوآورانه( با وزن30%)، شاخص وب(20%) انجام شده است.

دکتر قراط با اشاره به اینکه در این رتبه بندی فقط 125 دانشگاه و موسسه و مرکز علمی و تحقیقاتی از سرتاسر ایران حائز شرایط بررسی شناخته شده اند اظهارداشت: در این رتبه بندی از کل ایران تنها 43 شهرستان با دانشگاه ها یا مراکز علمی و تحقیقاتی خود حضور دارند.

وی ادامه داد: در این رتبه بندی 54 دانشگاه ملی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 38 دانشگاه علوم پزشکی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 23 دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند و بقیه موارد موسسات و مراکز علمی و تحقیقاتی عمدتاً مستقر در تهران هستند.

معاون تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در کلان منطقه 9 دانشگاه های علوم پزشکی، زیر نظر وزارت بهداشت، که شامل استان های خراسان بزرگ (رضوی، شمالی و جنوبی) می شود، تنها دانشگاه های علوم پزشکی مشهد،سبزوار و بیرجند در رتبه بندی سایماگو حضور پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه نظام ارزیابی و رتبه‌بندی بین‌المللی سایماگو ،سالانه عملكرد پژوهشي دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشي جهان را ارزيابي مي‌نمايد افزود: نتایج این نظام به دلیل برخورداری از اعتبار و قدمت همواره مورد رصد و توجه بسیاری از دانشگاه‌های معتبر جهان بوده است.

دکتر قراط خاطر نشان کرد: امید می رود با تقویت رویکردهای علمی و پژوهشی،دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بتواند در نظام های رتبه بندی معتبر جهان برای سال های آینده افزایش و ارتقاء چشمگیری داشته باشد.


 


٢١:٣١ - يکشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: