چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه عنوان کرد؛

ضرورت توجه به سلامت نوجوانان ، سرمايه گذاري براي نسل هاي آينده

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوارگفت: توجه و اهمیت به برنامه های سلامت نوجوانان ،مدارس وارتقاي سلامت مدرسه، سرمايه گذاري براي نسل هاي آينده است.

وبدا سبزوار/ کمیته دانشگاهی سلامت نوجوانان و مدارس با حضور دکتر سلطانی معاون تربیت بدنی و تندرستی اداره کل و مهندس کشتی دار رئیس اداره سلامت و تندرستی  اداره کل آموزش و پرورش ، روسا و کارشناس مسئولان ادارات آموزش و پرورش قطب شهید فرومندی و روسای شبکه های بهداشت ودرمان مردادماه سال جاری در سالن اجلاس معاونت بهداشتی  برگزار شد.

دکتر فاطمه نوده معاون بهداشتی دانشگاه در حاشیه جلسه کمیته سلامت نوجوانان و مدارس در گفتگو با وبدا با اشاره به نقش مشارکت آموزش و پرورش درارائه خدمات سلامت به دانش آموزان اظهار داشت: شاخص های مربوط به مدارس مروج سلامت، سلامت دهان و دندان، سلامت روانی، مکمل یاری و مراقبت و پزشکی از مهمترین برنامه های معاونت بهداشتی در این راستا می باشد.

وی افزود: دانش آموزان امروز والدين فردا هستند توفيق در افزايش آگاهي بهداشتي و ايجاد نگرش و رفتار سلامت نگر در آنها تضمين كننده سلامت نسل حاضر و آينده كشور است كه پايداري برنامه هاي توسعه را بدنبال دارد.

دکتر نوده با بیان اینکه  دانش آموزانتاثير شگرفي در نهاد خانواده و جامعه دارندو اغلب پيام ها و عادتهاي بهداشتي را از مدرسه به خانه منتقل می كنند  تصریح کرد:  ارتقا آگاهي و بهبود نگرش و عملكرد آنها مي تواند به بروز تغييرات مثبت در اطرافيان آنها منجر گردد بنابراین باید به دانش آموزان به چشم پيام آوران و سفیران سلامت نگريست كه مي توانند نقش فعالي در ارتقا سلامت جامعه ايفا نمايند.           

معاون بهداشتی با اشاره به تشکیل کمیته برنامه چهارم استراتژیک در سال جاری افزود: توجه به سلامتی دانش آموزان از طریق ارائه آموزشهای مناسب وخدمات بهداشتی وارزیابیهای سلامت موجب شناسایی زودرس و درمان به موقع اختلالات و جلوگیری از بروز این مخاطرات و عوارض آن می شود.

در این جلسه هر یک از اعضا به بیان تبادل نظر و ارائه راهکاری های مناسب و استاندار در راستای برنامه های سلامت نوجوانان ،مدارس وارتقاي سلامت مدرسه پرداختند.

 


١٠:٥٩ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٧٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: