چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه در حاشیه دیدار با اصحاب رسانه عنوان کرد؛

نقش تعامل خبرنگاران درارتقای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی حوزه سلامت

رئیس دانشگاه در حاشیه دیدار با اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در حوزه سلامت نقش بسزایی دارند که می توانند با همکاری و تعامل هر چه بهتر درجهت ارتقای سطح سلامت مردم در جامعه تاثیرگذار باشند.

وبدا سبزوار / همزمان با روز خبرنگار و سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی،دکتر علیرضا مسلم رئیس دانشگاه و محمد باقرزاده مدیر روابط عمومی و امور بین الملل با حضور در دفتر خبرگزاری،انجمن صنفی خبرنگاران و کانون بسیج تخصصی رسانه، با اصحاب رسانه سبزوار دیدار و این روز را تبریک گفتند.

رئیس دانشگاه در حاشیه این دیدار و در گفتگو با وبدا با اشاره به گستره فعالیت دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان متولیان سلامت در جامعه اظهارداشت: خبرنگاران در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در حوزه سلامت نقش بسزایی دارند که می توانند با همکاری و تعامل هر چه بهتر درجهت ارتقای سطح سلامت مردم در جامعه تاثیرگذار باشند.

وی افزود: تامین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه با تکیه بر فرهنگ سازی و اعتلای بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش از رسالت های اصلی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار است.

دکتر مسلم با بیان این که نقش و جایگاه خبرنگار نسبت به گذشته با ارزش تر و ملموس تر شده است، تصریح کرد: انتظار می رود کسی که در عرصه خبر کار می کند علاوه بر نخبه بودن و خلاقیت بتواند قدرت تحلیل نیز داشته باشد و در این خصوص، ارتباط دو سویه اصحاب رسانه با مردم و دستگاههای اجرایی اجتناب ناپذیر و ضروری است.

رئیس دانشگاه بابیان نقش و جایگاه اطلاع رسانی و رسالتی که یک خبرنگار در این عرصه دارد گفت: با توجه به عصر گسترش ارتباطات واطلاعات، اطلاع رسانی جزو نیازهای ضروری جامعه تبدیل شده و امروز مخاطبین به کاربران فعالی تبدیل شده اند که خود پیام ها را انتخاب می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد ذهنیت مناسب و فرهنگ سازی در حوزه سلامت بدون تعامل و همکاری خبرنگاران و اصحاب رسانه میسر نخواهد بود.

 


١٦:٤٦ - سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٨٧٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: