چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه:

وارنیش فلوراید تراپی 55 هزار دانش آموز سبزواری آغاز شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت:55 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری ازخدمات نوین سلامت دهان و دندان بهره مند خواهند شد.

وبدا سبزوار/ دکتر فاطمه نوده با اشاره به آغاز اجرای برنامه های سلامت دهان و دندان در گفتگو با وبدا اظهار کرد:برای چهارمین سال متوالی وبا همکاری اداره آموزش و پرورش، وارنیش فلوراید تراپی 55 هزار دانش آموز سبزواری طی دو مرحله برای مقاطع ابتدائی و متوسطه دوره اول ،توسط بهورزان و مراقبین سلامت آموزش دیده آغاز شد.

وی با بیان اینکه مرحله اول در مهر و آبان ماه  سال جاری  و مرحله دوم در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده اجرا خواهد شد، افزود: در مدت اجرای این برنامه به والدین، معلمین و دانش آموزان و سایر مجریان آموزش های لازم برای حفظ سلامت دهان و دندان ارائه می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه با اشاره به اینکه پایین بودن میزان یون فلوئور موجود در آب آشامیدنی ، مصرف بالای مواد قندی در سنین کودکی و تغذیه نا مناسب کودکان و مادران در دوران بارداری باعث پایین آمدن استحکام دندان ها می شود تصریح کرد: مقاومت دندانها در برابر پوسیدگی با روش های کمکی نظیر وارنیش فلوراید تراپی افزایش قابل توجهی به همراه دارد.

وی خاطر نشان کرد: وارنیش فلوراید تراپی به میزان 30 الی 60 درصد و رعایت بهداشت دهان و دندان ، مسواک زدن صحیح حد اقل روزی دو بار و تغذیه مناسب و مصرف کم مواد قندی، به میزان چشمگیری از بروز پوسیدگی های دندانی جلوگیری می کند.

 


١١:٤٣ - چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٩١٨٠    /    تعداد نمایش : ٤٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: